Ciemna strona macierzyństwa na Instagramie

Na Instagramie królują nie tylko idealne zdjęcia pięknych i szczupłych kobiet, ale również te zwyczajne, pokazujące panie takie, jakie są. Alexandra Brea to młoda Amerykanka, która opowiedziała na Instagramie historię swojej choroby. Musiała zmierzyć się z nią po urodzeniu dziecka.

Na Instagramie pod hasztagiem #LoveYourLines możemy znaleźć mnóstwo zdjęć pokazująych, że rozstępy są czymś normalnym i nie warto się ich wstydzić. Alexandra Brea to młoda mama z Ameryki, która podzieliła się na portalu społecznościowym swoją historią związaną z rozstępami.

Wysportowane ciało kobiety zmienilo się wraz z dwiema ciążami. Po urodzeniu dwóch synów Alexandrze ciężko było zaakceptować zmiany w swoim ciele: rozstępy i dodatkowe kilogramy.

Kobieta przeszła kilkunastomiesięczną depresję. Z pomocą przyszły młodej mamie media społecznościowe. Postanowiła wstawić na Instagram zdjęcie rozstępów, co spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony zwykłych kobiet, które tak jak ona borykają się z nadwagą i depresją poporodową.

Na swoim Instagramie Alexandra pisze o ciemnej stronie macierzyństwa i podkreśla, jak bardzo czasem było jej ciężko zaakceptować swoje ciało. -Dla mnie 18 miesięcy po urodzeniu syna było najbardziej depresyjnym okresem. Dopiero 5 miesięcy po tym, gdy na świat przyszło moje drugie dziecko, zaczęłam znowu czuć się wspaniale. - opisuje swoje doświadczenia Alexandra.

Alexandra wspiera inne młode mamy w walce z depresją poporodową.

Tematy:

Nieprawidłowy email