5 sposobów na wakacje w biurze

W tym roku lato nas rozpieszcza – piękna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a nawet prowokuje do wagarów. Co zrobić, by nie dać nogi z biura i jak umilić sobie czas w pracy w wakacje? Oto pięć naszych sposobów!

Foto: istock

1. Zebrania pod chmurką

Po co spędzać czas w salach konferencyjnych, skoro można wyjść do parku lub do restauracji? Rozmowy biznesowe w przyjemnych okolicznościach są znacznie bardziej owocne! Jeśli do pracy używasz laptopa, przenieś się z nim do przyjemnego miejsca, wyjdź z biura na kilka godzin – zmiana otoczenia sprzyja regeneracji sił i pobudza kreatywność.

Foto: istock

2. Ubrania w letnich wzorach i kolorach

Chyba nie musimy was przekonywać do faktu, że ubrania mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Wykorzystaj je do polepszenia swojego nastroju. Jaskrawe kolory i kwieciste wzory przypomną ci o panującym za oknem upale. Nie możesz złamać panującego w twojej pracy dress code’u? Przemyć wakacyjny akcent w postaci kolorowej koszuli, apaszki lub kolorowej biżuterii.

3. Mrożona kawa

Znamy ten codzienny rytuał, my też zaczynamy pracę od filiżanki ulubionej kawy. W wakacje zamień ją na mrożoną wersję! Najlepiej z gałką pysznych, waniliowych lodów, które ochłodzą ciało i osłodzą czas spędzony w pracy.

Foto: istock

4. Plaża w zasięgu wzroku

Twój szef sumiennie rozlicza cię z każdej godziny spędzonej przy komputerze? I w takiej sytuacji możesz na chwilę oderwać myśli od obowiązków. Ustaw na pulpicie komputera fototapetę ze zdjęciem rajskiej plaży. Co jakiś czas będziesz cieszyć się pięknymi widokami .

5. Uśmiechaj się!

Może to zabrzmi banalnie, ale pozytywne nastawienie i nawet najmniejszy uśmiech są w stanie rozjaśnić nawet najbardziej pochmurny dzień. Uśmiechaj się do swoich współpracowników, a zobaczysz, że po czasie im udzieli się dobry nastrój.

Tematy:

Nieprawidłowy email