6 weselnych dekoracji, które zrobisz sama

Marzysz o pięknym, niepowtarzalnym weselu? Weź sprawy w swoje ręce i osobiście przygotuj dekoracje! Myślisz, że to skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Przedstawiamy 6 pomysłów na ręcznie robione ozdoby weselne.

Foto: bibuly.pl

Dekoracje są jednym z najważniejszych elementów wesela. Nadają charakteru i tworzą klimat imprezy. Są niezwykle istotnym tłem, które decyduje o ostatecznym wyglądzie i wrażeniach z zabawy. To one zostają na zdjęciach i we wspomnieniach do końca życia. Jeśli mogę coś radzić, to zasugerowałabym pełną koncentrację (zwłaszcza finansową) na kwiatach. Żywe, pachnące, kolorowe rośliny są warte wszystkich pieniędzy, bo ich piękno jest absolutnie niezastąpione. W zamian można zaoszczędzić na innych dodatkach. W jaki sposób? Można zrobić je ręcznie! Przy tworzeniu tego tekstu konsultowałam się z firmą Bibuły, która specjalizuje się w ręcznie robionych dekoracjach na imprezy, również na wesela. Specjalnie dla was jej właścicielki przygotowały 6 prostych ozdób, które są bardzo łatwe do wykonania, a jednocześnie bardzo spektakularne!

1. Papierowe rozety

Foto: bibuly.pl

Wykonuje się je z kolorowych lub białych kartonów, składanych w harmonijkę. Można nimi ozdabiać większe, płaskie powierzchnie. Na weselu znajdą zastosowanie jako np. ścianka do robienia pamiątkowych zdjęć (wystarczy przykleić je na ścianę).

2. Formalna dekoracja

Foto: bibuly.pl

Jest to bardzo delikatna dekoracja, która pasuje do tradycyjnego wesela. Można nią przyozdobić np. kinkiety na sali weselnej lub porozwieszać na gałęziach drzew w ogrodzie.

3. Kwiatowe koło

Foto: bibuly.pl

Jest to dekoracja przeznaczona do zwieszania z sufitów. Można ją ulokować nad stołami gości (alternatywa dla kwiatów w wazonach, które często zabierają sporo miejsca), państwa młodych (uzyskujemy wtedy wyróżnienie na tle pozostałych) lub nad parkietem. Do stworzenia dekoracji można wykorzystać np. takie kwiaty, które znajdują się w bukiecie panny młodej.

4. Kwiatowy wianek

Foto: bibuly.pl

Jeden z najsilniejszych obecnie trendów. Może dekorować głowę panny młodej lub druhen, ale także można go wykorzystać do dekoracji stołów. Kładziemy wtedy wianek na stole a do środka wstawiamy np. duży, szklany świecznik.

5. Wstążkowa ścianka za stołem prezydialnym

Foto: bibuly.pl

W wielu salach ścianka za stołem młodych jest ozdobiona gołąbkami i złotymi sercami. Dobrą alternatywą dla takiej dekoracji, jest stworzenie lekkiej ścianki z kolorowych wstążek. Ściankę można dopasować pod każdym względem (długość, szerokość, koloru wstążek czy ich gęstość). Bardzo fajnie takie ścianki prezentują się na tle okien, szczególnie kiedy powiewa wiatr a wstążki zaczynają falować.

6. Serwetka w roli głównej

Foto: bibuly.pl

Czasami wystarczy jeden akcent kolorystyczny aby stół nabrał zupełnie innego charakteru. Takim akcentem może być własnoręcznie złożona materiałowa serwetka, która posłuży także jako kieszonka na sztućce. Do serwetki można dołożyć drobne kwiatki, spójne z tymi, które znajdują się już w wazonach na stole.

Jeśli podobają wam się powyższe propozycje, ale wciąż nie czujecie się na siłach, by własnoręcznie zrobić ozdoby na własne wesele, to możecie się zgłosić do firmy Bibuły, polecamy!

Tematy:

Nieprawidłowy email