Dlaczego nie będziemy tęsknić za latem?

Nie ma co się oszukiwać, kochamy lato! Jednak w tym roku jego dni są już policzone, a to oznacza, że musimy nastawić się na pożegnanie ciepłych dni. Jak? Upatrując zalety w nadchodzącej porze roku.

Foto: istock

Tegoroczne lato rozpieszczało nas wysokimi temperaturami do tego stopnia, że nawet występująca w naszym kraju flora sprawia wrażenia zaskoczonej. Kraj opanowały susze, Wisła prawie wyparowała, a nawet drzewa, zamiast cieszyć nas soczystą zielenią, jakby nieco obumarły.  To właśnie suche, żółte liście uświadomiły mi, że już niedługo skończą się wakacje i zawita jesień. Jak przywitać nadchodzącą porę roku bez chandry? Uświadomić sobie, że nie i ona może być przyjemna. Oto 5 powodów, dla których nie żałujemy odchodzącego lata.

1. Wymiana garderoby

Zakupy – najlepsza metoda na (nieuzasadniony) zły nastrój. Zwłaszcza że powoli w sklepach zaczynają się pojawiać kolekcje inspirowane najnowszymi trendami. W końcu zmaterializują się wspaniałe ubrania, jakie mogłyśmy oglądać na wybiegach podczas lutowych Tygodni Mody. To najlepszy moment na wymianę garderoby i odświeżenie swojego wizerunku. Ten prosty (choć nietani) trik pozwoli ci się cieszyć nową porą roku przez kilka tygodni.

2. Znów będziemy się wtulać w obszerne swetry.

Za nimi tęsknimy najbardziej! Obszerne, cieplutkie swetry umilają nam chłodne dni i dodają charakteru najprostszym stylizacjom. Bez wątpienia są absolutnym niezbędnikiem jesiennej garderoby. Nie wiem jak wy, ale ja się za nimi stęskniłam!

3. Powrót seksownych kozaków

W tym roku stopy miały czas odpocząć od zakrytych butów, więc nie będą miały za złe, jeśli już wkrótce wsadzimy je w kozaki. Uwielbiam buty z długimi cholewkami, zwłaszcza za kolano. Są niezwykle seksowne i wydłużają kobiecą nogę. Zarówno te w płaskiej wersji, jak i na wysokim obcasie są absolutnym hitem tej jesieni.

4. Odpoczynek dla skóry i włosów

To, co kojarzy nam się z przyjemnością, nie zawsze jest dobre dla naszego ciała. Wysokie temperatury i prażące z nieba słońce dewastują skórę i włosy. Po trzech miesiącach walki z przykrymi skutkami lata w końcu przyjdzie czas na wytchnienie. Zadbaj o poprawę kondycji swojej skóry i zapisz się na zabiegi, których nie można wykonywać w trakcie lata – mikrodermabrazja, czy peelingi kwasowe pozwolą pozbyć się martwego naskórka, a cera będzie promienista i odświeżona. Masz zniszczone od morskiej wody i wysuszone od słońca włosy? To doskonały czas, by zmienić fryzurę i poddać się zdecydowanej metamorfozie.

5. Wieczory w domowym zaciszu

Chłodne wieczory będziemy teraz spędzać w domowym zaciszu, oglądając ulubione filmy i sącząc czerwone wino w towarzystwie ukochanego lub przyjaciół. W końcu będziesz miała czas na czytanie książek i relaks w domowym zaciszu, będziesz mogła się zrelaksować i odprężyć.

Tematy:

Nieprawidłowy email