30-latek oświadcza się 13-latce. Nietypowa kampania duńskiej fundacji

30-letni mężczyzna informuje ojca 13-letniej dziewczynki, że zamierza poślubić jego córkę. To na szczęście tylko eksperyment zwracający uwagę na zjawisko zawierania małżeństw przez nieletnie dziewczęta w Afryce.

Foto: Materiały prasowe

Duńska fundacja Bornefonden postanowiła stworzyć nietypową kampanię społeczną, w której zadała pytanie: „Jakbyś się czuł, gdyby to twoja 13-letnia córka wyszła za mąż za 30-latka". W ramach projektu przeprowadzony został eksperyment.

30-letni mężczyzna Lucas Alexander postanowił odwiedzić kilka kopenhaskich domów, w których mieszkają 13-letnie dziewczynki. Ojców otwierających mu drzwi informował o tym, że zamierza poślubić ich nieletnie córki. Warto podkreślić, że wszystkie dziewczynki, które odwiedził mężczyzna, wiedziały o eksperymencie i udawały, że łączą je bliskie relacje z Lucasem. Matki nastolatek również były wtajemniczone.

Ojcowie na wieść o tym, że ich córka ma wyjść za mąż za dorosłego mężczyznę, byli oburzeni. Niektórzy z nich reagowali dość agresywnie, dlatego w odpowiednim momencie Alexander wyjaśniał, iż jest to akcja społeczna.

Sceny zarejestrowane w duńskich domach kręcono z ukrytej kamery i to właśnie one są motywem przewodnim tej kampanii. Fundacja Bornefonden właśnie tym spotem chce walczyć ze zjawiskiem wydawania za mąż nieletnich dziewczyn w Afryce, gdzie piętnaście procent nastolatek przed 15. rokiem życia poślubia dużo starszych od siebie mężczyzn. Jednymi z powodów jest bieda lub brak odpowiedniego wykształcenia.

Tematy:

Nieprawidłowy email