10 kurortów, w których wakacje spędzają polskie blogerki

Większość szanujących się polskich blogerek modowych wpisuje w zakres swoich zainteresowań także podróże. Niezależnie od tego, czy odwiedzają egzotyczne krainy na koszt marek, czy same inwestują w bilety na koniec świata, dziewczyny, które dyktują modę, upodobały sobie rajskie plaże i gwarne miasta. Jakie miejsca warto odwiedzić, poruszając się ich śladami?

Foto: istock

Anna Skura / blog What Anna Wears

miejsce: Bali

Na indonezyjskiej wyspie chętnie wypoczywa Anna Skura z bloga What Anna Wears, która oprócz pozowania w bikini, organizuje także wycieczki do tego rajskiego miejsca, które wygląda jak z pocztówki. Na Bali można nie tylko zażywać kąpieli słonecznych, ale także zapisać się na kurs sportów wodnych – od nurkowania po kitesurfing. Aktywni turyści mogą urządzić sobie zwiedzanie na rowerach, a ci, którzy wolą relaks zapisać się na zabieg do jednego z luksusowych spa, z których wyspa słynie. Na trasie zwiedzania warto zahaczyć o balijskie świątynie i rezerwat małp niedaleko miasta Ubud.

Foto: istock Bali

Fashionruelle

miejsce: Phi Phi

Wyspy w Tajlandii to oaza spokoju dla Fashionruelle, blogerki, która dzieli życie między Warszawę, Brukselę i Paryż. Na jednych z najpiękniejszych plaż na świecie powstały zdjęcia m.in. do filmu „Plaża” z Leonardo di Caprio. To miejsce jest też coraz częściej wybierane jako cel romantycznych podróży poślubnych.

Foto: istock Phi Phi

Kasia Gorol

miejsce: Malediwy

Na wyspy na drugim końcu świata wybrała się Kasia Gorol, która prowadzi bloga Jestem Kasia. Na prawie każdej z tysiąca trzystu wysepek zbudowano luksusowe, ale kameralne ośrodki turystyczne. Można tu zamieszkać w domku na balach, stojącym w oceanie, najeść się owoców morza i podziwiać wschody i zachody słońca. Wystarczy zanurzyć się w oceanie, by podglądać podwodne życie rafy koralowej.

Foto: istock Malediwy

Jessica Mercedes Kirschner

miejsce: włoskie plaże

Jessica Mercedes Kirschner tydzień temu wyruszyła na wyprawę po Włoszech. Chociaż na jej trasie znalazły się obowiązkowo Rzym i Wenecja, odwiedziła też nadmorskie Monteresso, Positano i Rio Maggiore. Urokliwe miasteczka z kolorowymi domkami, kameralnymi portami jachtowymi i świetnymi restauracjami podobają się blogerkom nie tylko ze względu na klimat, ale także kolory, płaszczyzny i detale, które świetnie wychodzą na zdjęciach.

Foto: istock Włoskie plaże

Cajmel, czyli Karolina Ościk

miejsce: Porto

Cajmel, czyli Karolina Ościk, świetnie czuje się w Portugalii. Oprócz Lizbony zwiedziła Porto, położone nad Oceanem Atlantyckim. Warto tu wybrać się w rejs po rzece Duoro, urządzić piknik w Parque da Cidade do Porto albo wybrać na wycieczkę rowerową. Tak jak Cajmel, najlepiej zarezerwować nocleg w hotelu, z którego widok rozpościera się na dachy starego miasta.

Foto: istock Porto

Julia Kuczyńska / Maffashion

miejsce: Sopot

Julia Kuczyńska, prowadząca bloga Maffashion, co miesiąc wyjeżdża na egzotyczne wakacje, ale równie często można spotkać ją na trójmiejskiej plaży. Sopot (zwłaszcza w okolicach Grand Hotelu) i Gdynia – szczególnie w czasie corocznego Openera – to miejsca, gdzie warto się pokazać. Choćby po to, żeby zrobić zdjęcie w nowym bikini.

Foto: istock Sopot

Jessica Mercedes Kirschner

miejsce: Mykonos

Jessica Mercedes Kirschner ostatnio wybrała się na grecką wyspę po to, żeby zrobić kilka przepięknych zdjęć, które zdobyły po 30 tysięcy lajków na Instagramie. Na liście atrakcji znajdują się tu runy w Delos, dzikie plaże i restauracje na skałach, z których widać zatoczki.

Foto: istock Mykonos

Elizy Wydrych / Fashionelka

miejsce: Thassos

To za to ulubiona grecka wyspa Elizy Wydrych, czyli Fashionelki. Podobnie jak na Mykonos, można tu pracować nad opalenizną w jednej z plaż – Aliki, Golden albo Paradise. To idealne miejsce zarówno na romantyczny wyjazd we dwoje (wtedy warto zainwestować w luksusowy hotel ze spa), jak i babski wyjazd, bo bary i kluby są tu otwarte 24 godziny na dobę.

Foto: istock Thassos

Areta Szpura / blog Doing Real Stuff Sucks

miejsce: Los Angeles

Ukochane miasto Arety Szpury z bloga Doing Real Stuff Sucks, założycielki marki Local Heroes, łączy hipsterską nonszalancję z kalifornijskim optymizmem. Na liście kadrów obowiązkowych znajdują się oczywiście palmy, kolorowe domki i budki ratowników na plaży. Wszystko w klimacie „Słonecznego patrolu”, „Beverly Hills 90210” i „Życia na fali”.

Foto: istock Santa Monica Beach

Nowy Jork

Chociaż Wielkie Jabłko trudno nazwać kurortem, blogerki pielgrzymują do miasta Carrie Bradshaw jak do modnej mekki. Podobnie jak Paryż, Manhattan i okolice są obowiązkowym przystankiem na blogerskiej trasie.

Foto: istock Nowy Jork

Niezależnie od tego, czy odwiedzają asfaltową dżunglę w czasie tygodni mody, w wakacje czy z okazji urodzin, mnóstwo czasu poświęcają na fotografię mody ulicznej w stylu Billa Cunninghama. Fotogeniczne żółte taksówki, strzeliste wieżowce i monumentalne muzea stają się tłem dla najnowszych stylizacji. W końcu tu robi się najlepsze zakupy.

Tematy:

Nieprawidłowy email