Sportowy Stambuł z kolekcją Nike

Słoneczny Stambuł, nowa kolekcja sportowych ubrań i trening N+TC z Anną Lewandowską – takie atrakcje zapewniła firma Nike kilkudziesięciu dziennikarkom z Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas 4-dniowego pobytu w Turcji mogłyśmy zobaczyć ogromną metamorfozę marki Nike, dla której najważniejszymi sportowcami stają się kobiety!

mat. prasowe Nike

Przez kilka ostatnich lat firma Nike bacznie obserwowała rynek sportowy na świecie, efekty ich badań widoczne są gołym okiem na ulicach, czy siłowniach wszystkich miast świata – kobiety coraz aktywniej spędzają wolny czas, chętnie podejmują fizyczne wyzwania, uczestniczą w zajęciach fitness i biegają – na potęgę! Również profesjonalne sportsmenki odnoszą większe sukcesy w swoich dziedzinach, i co najważniejsze - jest ich coraz więcej i w końcu zaczyna się o nich mówić!

Nie można zostać obojętnym na takie spostrzeżenia! Dlatego firma Nike postanowiła jeszcze bardziej otworzyć się na sportowe wyzwania dla kobiet i sprostać ich oczekiwaniom. Nie chodzi wyłącznie o produkty, jakie oferuje w swoim asortymencie (w końcu możemy kupić nie tylko profesjonalne, ale także starannie wykonane i doskonale zaprojektowane sportowe ubrania i buty, dedykowane specjalnie dla kobiet), ale także o aktywności, jakie oferuje swoim klientkom. Oprócz organizowanym co jakiś czas imprezom tematycznym (pisałyśmy już o inicjatywie She Runs The Night, a z okazji Dnia Kobiet zorganizowano w Warszawie Babski Weekend), tworzone są także grupy dyskusyjne na portalach społecznościowych. Specjalnie dla kobiet, które nie mają czasu lub pieniędzy na zatrudnienie osobistego trenera, została stworzona aplikacja N+TC, która ułatwia pracę nad sylwetką w domowym zaciszu. I w końcu – coraz więcej profesjonalnych sportsmenek dołącza do grupy ambasadorów Nike.

Wśród nich są Anna Chicherowa (rosyjska lekkoatletka, zdobyła złoty medal w 2012 roku w Londynie w skoku wzwyż) oraz Aydemir Akyol (siatkarka, jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Turcji) – dwie sportsmenki, które mimo przeciwności losu zdobywają złote medale i odnoszą spektakularne sukcesy. W ich towarzystwie poznałyśmy najnowszą kolekcję damskich ubrań treningowych firmy Nike. Nadchodzący sezon upływa pod znakiem jaskrawych kolorów i odważnych wzorów. Najciekawsze połączenia kolorystyczne tradycyjnie można znaleźć w kolekcji butów. Trzeba przyznać, że Nike stworzył z nich małe dzieła sztuki. To, co jest najważniejsze w ubraniach Nike, to fakt, że są one tak samo piękne, jak i praktyczne, dlatego nie ma obaw, że podczas najbardziej wyczerpujących treningów mogą ograniczać ruchy, czy powodować dyskomfort.

mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike

NA NASTĘPNEJ STRONIE ZNAJDZIESZ DALSZĄ CZĘŚĆ ARTYKUŁU

Po prezentacji ubrań wszystkie dziennikarki zostały zaproszone na krótki bieg po ulicach Stambułu. Dystans nie był wymagający (zaledwie 2,5 km), ale tym razem nie chodziło o wysiłek. To był nasz swoisty happening, który miał na celu przyzwyczajenie Turków do widoku kobiet uprawiających sport (w tureckiej kulturze aktywność fizyczna kobiet wciąż jest odbierana jako akt nieprzyzwoitości). Muszę przyznać, że było to interesujące doświadczenie: przechodnie nie mogli oderwać wzroku od naszej grupy, większość mężczyzn używała bliżej nieokreślonych dźwięków na nasz widok, a z mijających nas samochodów nieustannie wybrzmiewały dźwięki klaksonów. Bez wątpienia wzbudziłyśmy sensację.

mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike

Następnego dnia zostałyśmy zaproszone na trening opracowany specjalnie na potrzeby aplikacji N+TC. Poprowadziła go polska ambasadorka Nike: Anna Lewandowska – wielokrotna mistrzyni Świata i Europy w karate, trenerka fitness oraz dietetyczka. Ania z typową dla siebie ambicją wystawiła naszą kondycję na ciężką próbę. Na szczęście motywuje równie skutecznie, co wyciska siódme poty. Dlatego mimo zmęczenia obudził się w nas duch walki i prawie wszystkie dotrwałyśmy do końca godzinnego wycisku!

mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike

Wszechstronność Polki tak zaimponowała władzom sportowej marki, że pozwolono Ani skomponować dla nas lunch w hotelowej restauracji. Tutaj Ania Lewandowska mogła w skrócie przedstawić swoją filozofię żywieniową, którą propaguje na blogu Healthy Plan By Ann. Zdrowe jedzenie spożywane na poddaszu kamienicy z widokiem na słoneczny Stambuł smakowało jak nigdy dotąd. Gwarantuję wam, że żadna czekolada nie wygrałaby pojedynku z tym posiłkiem!

mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike
mat. prasowe Nike

Lunch w towarzystwie Ani Lewandowskiej był oficjalnym zwieńczeniem wycieczki do Stambułu, do którego z pewnością kiedyś wrócę. Zwłaszcza, że 4 słoneczne dni zapewniają ładunek energii na kolejny tydzień!

mat. prasowe Nike

Tematy:

Nieprawidłowy email