Najlepsze składniki nawilżające dla twojego ciała. Upewnij się, że są w twoich kosmetykach

Zima w końcu do nas dotarła! A wraz z nią śnieg, mróz i wszystkie zimowe przyjemności: grube swetry, ogień w kominku i grzaniec w kieliszku. Ale oprócz miłych rzeczy, czeka nas też kilka koszmarów: łuszcząca się skóra, wysuszone nogi, popękane pięty. Jak pokonać zimowe problemy z cerą i które składniki zaangażować do walki z przesuszoną skórą? Jest sześć takich specyfików, z którymi powinnaś się zaprzyjaźnić.

fot. Getty Images

1. Gliceryna

Gliceryna działa jak kosmetyczny odkurzacz, który zasysa wodę z atmosfery i zatrzymuje ją w twojej skórze. Zatem nawilżanie przy pomocy kosmetyków z gliceryną działa najlepiej tuż po kąpieli, gdy w łazience jest jeszcze sporo pary. W porównaniu do innych składników nawilżających, gliceryna jest relatywnie tania, zatem możesz sobie pozwolić na produkty, które zawierają jej sporo i szybko się wchłania.

2. Ceramidy

Jeśli chcesz, aby twoja cera nabrała blasku w mig albo musisz natychmiast przynieść ukojenie suchej, swędzącej skórze, sięgnij po ceramidy. To tłuszcze, które są naturalnym budulcem twojej skóry, a ich jedynym zadaniem jest zatrzymywanie wilgoci w komórkach, aby skóra nie wyschła. Wzmacniają naturalną barierę skóry i nawilżają ją. No i bardzo szybko się wchłaniają.

3. Mocznik

Jasne, nazwa jest dosyć obrzydliwa. Ale nie o nazwę a o nawilżanie i złuszczanie tu chodzi. Mocznik jest w stanie robić i jedno, i drugie. Dlatego idealnie nadaje się do miejsc, które są wyjątkowo przesuszone i popękane, jak pięty czy łokcie. Wiele składników nawilżających zatrzymuje się na powierzchni skóry, nie wnikają w głąb. Ponieważ mocznik usuwa martwy naskórek, składniki nawilżajace penetrują skórę głębiej.

4. Kwas hialuronowy

Drobne zmarszczki, pomarszczona skóra? To zadanie dla kwasu hialuronowego. Jego cząsteczki puchną chłonąc wodę, a to sprawia, że drobne zmarszczki są wypełniane od wewnątrz. Ale to nie oznacza, że każdy produkt z kwasem hialuronowym daje natychmiastowe efekty. To drogi składnik więc najczęściej jego stężenie jest bardzo niskie. Szukaj produktów, których lista składników zaczyna się od kwasu hialuronowego. Im bliżej początku, tym większe stężenie.

5. Kwas mlekowy

Złuszcza. Nawilża. Jest najlepszym lekarstwem na przesuszoną i swędzącą skórę nóg. Stosuj produkty z kwasem mlekowym na wilgotną skórę, a następnie nałóż podstawowy balsam nawilżający. Kombinacja składników rozprawi się ze wszystkimi problemami, jakie trapią twoje nogi.

6. Wazelina

To składnik, który nie przenika przez skórę. Tworzy na jej powierzchni ochronny film, który uniemożliwia skórze utratę wody. Niezawodny gdy twoja skóra jest popękana. Wprawdzie jest dość tłusta, więc najlepiej używają ją wieczorem, a rano zmyj pod prysznicem. Unikaj nakładania wazeliny na twarz, jeśli masz cerę trądzikową. Wazelina zatyka pory i tworzy idealne środowisko do rozwoju bakterii.

Tematy:

Nieprawidłowy email