Jak utrzymać piękne włosy przez cały dzień?

Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących i puszystych włosach, które utrzymują się przez cały dzień. Jednak jak to zrobić? Przedstawimy wam kilka trików, dzięki którym fryzura będzie wyglądać fantastycznie.

ThinkStock

Cięcie i kolor

Dla kobiet, które mają cienkie i delikatne włosy, długość ma ogromne znaczenie. Nie powinnaś zakładać, że dzięki cieniowaniu włosów, uzyskasz efekt objętości. Najlepiej wybierz cięcie, które wyrówna wszystkie końcówki. Wielowarstwowe włosy mogą być trudne w ułożeniu, a w finale wyglądać niechlujnie. Dobrym rozwiązaniem jest również dobrze dobrany kolor lub pasemka, które optycznie powiększą strukturę włosa.

Produkty

Jeśli masz cienkie włosy, korzystaj z produktów, które nadadzą im objętości. Na rynku istnieje wiele szamponów czy odżywek, które spełniają te wymagania. Oprócz samego zakupy ważne jest aplikowanie produktów. Przede wszystkim nie używaj odżywki przy samej skórze głowy, skup się na środkowej części i samych końcach. W innym wypadku obciążysz swoje włosy i nie będą one wyglądać atrakcyjnie. Natomiast kobiety, które mają kręcone i grube włosy, powinny je nawilżać. Tym samym zniknie problem suchych włosów podczas suszenia.

Spray i pianka do włosów to również świetny sposób, żeby włosy wyglądały na gęste i zdrowe. Używaj ich od nasady aż po same końce. W przypadku pianki najlepiej nałóż niewielką ilość preparatu na dłoń. Zanim nałożysz produkt, pamiętaj, żeby dobrze rozczesać włosy, wtedy łatwiej będzie je ułożyć. Jeśli nie masz jeszcze swojej ulubionej pianki do włosów, zaproponować możemy produkt Grandiose by Oribe.

Kolejna propozycja to suchy szampon, który jest idealnym rozwiązaniem dla wiotkich i pozbawionych życia włosów. Przed nałożeniem przerzuć włosy na dół i z odległości kilku centymetrów nałóż kosmetyk.

Szczotkowanie

Stosuj odpowiedni rodzaj i rozmiar szczotki. Polecić możemy IBIZA Boar Bristle Brush. Zazwyczaj kobiety wybierają duże, masywne szczotki, które często przeszkadzają w układaniu włosów, ponieważ nie mają zbyt dobrej przyczepności. Ogólnie rzecz ujmując, najlepiej kupić szczotkę o średnicy 2- 2,5 cala.

Technika

Podczas suszenia włosów najważniejszą częścią, na której powinnaś się skupić, jest sam czubek głowy. Przechyl podbródek do góry, a włosy zawiń na szczotkę i przesuwaj do przodu. Pamiętaj, żeby włączyć przycisk zimnego suszenia, wtedy nie zniszczysz swoich włosów i łatwiej je ułożysz.

Tematy:

Nieprawidłowy email