Gotowe na plażę?

Dane są zatrważające – Polacy nie używają filtrów przeciwsłonecznych. Według badań GFK dla L’Oreal Polska 54% Polaków w 2011 roku nie używało żadnych kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi, nawet na wakacjach. Te dane są o tyle straszne, że w 2003 roku było to tylko 41%. Trend jest więc niepokojący.

ThinkStock

Singapur. Zachwycają mnie Chinki i ich cudownie gładkie skóry, bez żadnych znamion. Mimo, że mieszkam tu już parę miesięcy nigdy nie widzę swoich chińskich sąsiadek w ciągu dnia na basenie. Uprawiają sporty – pływaja, biegają po zachodzie słońca. W ciągu dnia zawsze mają kapelusze lub parasole chroniące je przed słońcem. I to jest sekret ich cudownej skóry!

Kosmetyków z filtrami powinnyśmy używać nie tylko na wakacjach, ale też na co dzień, w mieście. Ja wiem, że w Polsce jest mało dni słonecznych, że kochamy słońce i choć trochę chcemy się nim nacieszyć. Nie ma nic w tym złego – jednak musimy też się przed nim chronić.

Słońce to nie tylko pierwszy krok do szybszego starzenia się skóry, ale też do poważnych chorób. Czerniak złośliwy to najgorsza postać raka, którego jedną z przyczyn zachorowalności jest długotrwała ekspozycja na słońce i promieniowanie ultrafioletowe. Szczególnie narażone są osoby, które doznały oparzeń słonecznych w dzieciństwie. Chrońmy nasze dzieci!

Warszawa, miły wiosenny poranek w Warsztacie Woni Marty Gessler. Właśnie się odbywa konferencja prasowa nowych kosmetyków odmładzających Dr. Brandt

Pierwsza zabiera głos Barbara Walkiewicz – Cyrańska – prezes Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologii Estetycznej i Kosmetologii. Zamiast mówić o zaletach nowych kosmetyków zaczyna od ochrony przeciwsłonecznej. Jeśli dobrze będziemy chronić się przed słońcem, dermatolodzy będą mieli mniej pracy.

Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny Sephora, mówi:

–Zacznij od filtra. Po co inwestować w krem, który ma niwelować szkody wyrządzone ekspozycją słoneczną jeśli nie będziesz stosować w codziennego SPF‘u?

SPF 30, 50 czy 100?

SPF 30 jest wystarczającą ochroną dla większości ludzi. Większe numery jak 50 czy 100, powiększają ochronę przed UVB tylko o parę procent. Różnica między SPF 50 a SPF 100 to tylko 1% więcej ochrony. Ważna jest też ochrona przed UVA. Musisz sprawdzić na opakowaniu, czy kosmetyk, który chcesz kupić chroni też przed promieniowaniem UVA.

To co jest najważniejsze to nie jakiej używasz ochrony tylko jak. To znaczy co 2 godziny powinnaś reaplikować kosmetyk . Nie tylko po wyjściu z wody, nie tylko po uprawianiu sportów. Po prostu co 2 godziny nakładamy kolejną warstwę kosmetyku z SPF.

Tematy:

Nieprawidłowy email