Esthechoc – czekolada na piękną i młodą skórę

Estechoc - to brzmi jak bajka. Jeden kawałek pysznej czekolady dziennie, a skóra nabiera blasku i młodego wyglądu. I to wszystko w 38 kcal. Jak to możliwe?

źródło: iStock

O Esthechoc rozmawiam z twórcą tej czekolady Dr Ivanem Mikhailovichem Petyaevem, prezesem Lycotech.

Dr Petyaev jest lekarzem i naukowcem. Prezesem i założycielem firmy Lycotec, skupiającej się na rozwoju i komercjalizacji technologii biomedycznych opartych na unikalnych właściwościach karotenoidów. Technologie te mają docelowo zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu: funkcjonalna żywność i napoje, sport, żywienie kliniczne, nutrikosmetyki.

VU MAG: Dlaczego czekolada odmładzająca?

Dr Petyaev: Człowiek zawsze chce wyglądać pięknie i zdrowo. Czekolada to chwila przyjemności. Zrobiliśmy badania, z których wynika, że 90% kobiet i 80% mężczyzn je czekoladę. Oczywiście mogliśmy zrobić pigułkę ze składnikami, które działają na poprawę stanu skóry. My jednak chcieliśmy zrobić coś innego i dlatego te składniki włożyliśmy do czekolady. Flawonole kakao i karotenoid astaksantyna to dwa najpotężniejsze przeciwutleniacze, które zawiera Esthechoc.

Czy Esthechoc to produkt naturalny?

Dr Petyaev: Tak – to kakao bez żadnych chemicznych dodatków i składniki aktywne, bardzo mocne antyoksydanty - ekstrakty z alg.

Dr Ivan Mikhailovich Petyaev / materiały prasowe
Dr Ivan Mikhailovich Petyaev / materiały prasowe

Jadłam tę czekoladę, smakuje naprawdę dobrze – czyli algi nie zmieniają jej smaku.

Dr Petyaev: Algi to jednokomórkowe rośliny, które tak na prawdę nie mają żadnego smaku.

Wiem, że robił pan badania zanim czekolada trafiła na rynek. Proszę o nich opowiedzieć.

Dr Petyaev: Tak, te badania były bardzo rozłożone w czasie – trwały 10 lat. Robiłem je na Uniwersytecie w Cambridge. Przeszło przez nie trzy, cztery tysiące osób. Sam produkt też przeszedł ewolucję. Najpierw robiliśmy kapsułki. Czekolada to wynik naszych ostatnich 3 lat pracy. Także końcowy produkt – czekoladę, przebadaliśmy na grupie 400 osób. Chodziło nam o zrobieniu produktu o dobroczynnym działaniu ale przyjemnego w użyciu. Produktu, który nie będzie kojarzył się z lekarstwem. Dla ludzi, którzy często zapominają o braniu tabletek, ale nie zapominają o zjedzeniu kawałka czekolady.

Każda ciemna czekolada zawiera flawonole, może wystarczy jeść zwykłą czekoladę?

Dr Petyaev: To prawda, dlatego my zainteresowaliśmy się czekoladą. Jednak, żeby te antyoksydanty były skuteczne trzeba zjeść całą tabliczkę czekolady, a to jest bomba kaloryczna. My pracowaliśmy nad zminiaturyzowaniem i zmieszczeniem w jednym kawałku 38kcal nie tylko flawonoli, ale tak jak mówiłem wcześniej, innych składników aktywnych. Składników, które rozpuszczają się w tłuszczu. I tak powstał pomysł użycia ataksantyny – jednego z najmocniejszych antyokstydantów, które mogą odżywić skórę.

Esthechoc / materiały prasowe

Co się dzieje jak jemy tę czekoladę?

Dr Petyaev: Robiliśmy badania kliniczne na osobach, które miały stany zapalne skóry związane ze starzeniem się skóry i na osobach, których skóra nie miała odpowiedniej ilości tlenu. Ustaliliśmy markery i widzieliśmy zmiany po 2, 3 i 4 tygodniach. Wszystkie parametry mierzone przez nas znacznie się poprawiły.

Dr Ivan Mikhailovich Petyaev / materiały prasowe

Jedno opakowanie czekolady starcza na 3 tygodnie. Co potem?

Dr Petyaev: Dobre pytanie. Oczywiście można kontynuować z następnym opakowaniem. Można też zrobić przerwę i kontynuować po jakimś czasie. Zawsze kiedy czujemy, że nasza skóra powinna być bardziej dotleniona.

Jakie są przeciwskazania, kto nie może jeść Esthecoc?

Dr Petyaev: Jedynym przeciwskazaniem jest alergia na czekoladę.

Esthechoc / materiały prasowe

Czy są w planach czekolady o innych właściwościach?

Dr Petyaev: Tak, oczywiście – na zwiększenie fizycznych możliwości, nie tylko dla sportowców ale przede wszystkim dla ludzi osłabionych, na zwiększenie pamięci i poprawienie koncentracji. Mamy też w planach czekoladę odchudzającą.

Gdzie kupimy Esthechoc?

Dr Petyaev: Jedno opakowanie Esthechoc kosztuje 159 zł, starcza na 3 tygodnie i jest dostępne w sieci.

Tematy:

Nieprawidłowy email