DIOPTI LIERAC - KULTOWA LINIA DO PIELĘGNACJI SKÓRY WOKÓŁ OCZU

Czy wiesz, że oczy odzwierciedlają Twój stan ducha? Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa i jej kondycja jest bardzo ważna dla młodego wyglądu twarzy. Najszybciej widać na niej oznaki starzenia, stres i zmęczenie. Żeby zachować młody wygląd i pełne blasku spojrzenie, trzeba traktować wyjątkowo delikatną skórę wokół oczu z największą troską.

LIERAC DIOPTI

Wzmocnienie delikatnego obszaru

Skórę wokół oczu, wymaga szczególnej uwagi przy doborze preparatów. Najbardziej delikatne są powieki, ze względu na swoją budowę anatomiczną i zmniejszoną grubość skóry. Cały obszar skóry wokół oczu jest bardzo cienki, w porównaniu ze skórą na ciele (nawet 0,04 mm grubości w porównaniu do 1 mm w przypadku skóry twarzy i 1,6 mm w przypadku wewnętrznej części dłoni i części podeszwowej stóp). Tkanka podskórna powieki także znacznie różni się od tkanki w innych miejscach ciała, ponieważ zawiera bardzo niewielkie ilości komórek tłuszczowych – jej odporność na czynniki zewnętrzne jest niewystarczająca. Okolica oczu jest w ciągłym ruchu. Aż 14 ze zlokalizowanych tu mięśni , jest odpowiedzialnych za ruchy powiek, co powoduje ciągłe skurcze skóry wokół oczu. Powieki poruszają się przy każdej zmianie wyrazu twarzy. Mrugamy około 10.000 razy dziennie, aby utrzymać stałe nawilżenie rogówki, rozprowadzając na jej powierzchni płyn wydzielany przez gruczoły łzowe. Tę niezwykłą ruchliwość umożliwia bardzo elastyczna i luźniejsza niż w jakimkolwiek innym obszarze ciała tkanka łączna wokół oczu. To powoduje, że obszar ten jest bardzo delikatny i mniej odporny na czynniki zewnętrzne (siłą ciążenia, słońce, podrażniające produkty), jak i czynniki wewnętrzne (obrzęki limfatyczne, niedostateczne mikrokrążenie podskórne).

Skóra wokół oczu jest podatna na różnego rodzaju problemy. Cztery główne to: zmarszczki, obrzęki, cienie oraz zmęczenie (czerwone powieki). Choć różnią się od siebie, to problemy te czasami powstają jednocześnie i zwykle pojawiają się zgodnie z określoną chronologią. Między 30 a 40 rokiem życia na skutek powtarzających się ruchów - skóra na górnych powiekach rozciąga się i w zewnętrznych kącikach oczu pojawiają się linie mimiczne. Między 40 a 50 rokiem życia - dolne powieki także ulegają zwiotczeniu. Pojawia się nadmiar skóry, czemu towarzyszy gromadzenie się w mniejszej lub większej ilości komórek tłuszczowych. Powyżej 50 roku życia, zmarszczki pogłębiają się jeszcze bardziej, górna powieka staje się „cięższa”, a końcówka brwi opada. Pod oczami powiększają się woreczki tłuszczu, a opadanie tkanki miękkiej znajdującej się u góry kości policzkowych uwydatnia cienie pod oczami.

Pierwsze linie mimiczne powstają w zewnętrznych kącikach oczu, tworząc tzw. „kurze łapki”. O ile w przypadku panów można by je uznać za czarujące, to u pań stanowią jednak pierwszą oznakę starzenia. Pierwsze statyczne zmarszczki pojawiają się najpierw pod oczami i są naturalnym skutkiem grawitacji. Skóra właściwa powiek, zawierająca niewielkie ilości kolagenu, jest szczególnie luźna ze względu na konieczność dużej ruchliwości - stopniowo rozciąga się i opada. Zmarszczki są spowodowane naturalnym procesem starzenia się w połączeniu ze starzeniem spowodowanym przez czynniki zewnętrzne (słońce, wolne rodniki itd.).

LIERAC DIOPTICREME - krem przeciwzmarszczkowy pod oczy

Regenerujący i zapobiegający objawom starzenia DIOPTICREME LIERAC, dzięki skoncentrowanym wyciągom roślinnym (bluszcz, skrzyp i przywrotnik, wyciąg ze śliwy) redukuje zmarszczki, uelastycznia i doskonale nawilża skórę wokół oczu. Zawiera także łagodzący wyciąg z nagietka.

Pogłębiające się z wiekiem obrzęki i opuchnięcia pod oczami są wynikiem stopniowego słabnięcia tkanek podporowych skóry pod wpływem starzenia się skóry. Obrzęk może mieć wiele przyczyn. Oprócz obrzęków alergicznych, powodem bywa brak snu, przejadanie się, nadmiar alkoholu oraz palenie papierosów (o dobrze znanym szkodliwym wpływie na mikrokrążenie żylne i limfatyczne), ale także stosowanie źle dobranych produktów kosmetycznych do pielęgnacji skóry i demakijażu. Zwiększający elastyczność skóry i działający kojąco DIOPTIGEL LIERAC redukuje opuchliznę pod oczami. Bluszcz, skrzyp i przywrotnik poprawiają elastyczność skóry, rumianek koi i zmniejsza opuchliznę.

LIERAC DIOPTIGEL - żel pod oczy redukujący opuchnięcia

Cienie pod oczami, które powstają w wyniku okoliczności zewnętrznych, przede wszystkim z braku snu, zmęczenia, stresu, nadużywania alkoholu lub palenia papierosów, mogą pojawiać się sporadyczne lub występować stale. Istnieją dwa rodzaje cieni: „sine” cienie spowodowane problemami naczyniowymi i „brunatne” wywołane nadmiarem melaniny. Z wiekiem lub z przyczyn genetycznych mikrokrążenie krwi pod oczami staje się mniej sprawne.

Sprzyja to „zastojowi żylnemu” – procesowi, który znacznie spowalnia krążenie zwrotne w naczyniach. Ponieważ naskórek i skóra właściwa pod oczami mają mniej niż 0,6 mm grubości, nadmiar barwnika, a zwłaszcza nagromadzenie pigmentów melaninowych w górnych warstwach naskórka sprawia, że są one dobrze widoczne przez skórę. Żeby zredukować widoczność cieni LIERAC opracował dwa preparaty na bazie roślinnych kompleksów rozjaśniających i pomagających uszczelniać ściany naczyń krwionośnych: DIOPTICERNE i DIOPTICERNE TEINTE (wersja z delikatnie kryjącym kolorem). Zawarte w preparatach arnika i ruskus, oprócz wzmacniania ścianek naczyń krwionośnych przyczyniają się do redukcji „sinych” cieni pod oczami. Witaminy C i E redukują „brunatne” cienie i chronią przed wolnymi rodnikami.

LIERAC DIOPTICERNE - krem rozjaśniający cienie pod oczami
LIERAC - DIOPTICERNE TEINTE - krem rozjaśniający cienie pod oczami - wersja z kolorem

Zaczerwienione powieki, którym często towarzyszy opuchlizna, mogą mieć różnorodne przyczyny. Zaczerwienienie alergiczne jest najpoważniejsze i wymaga leczenia farmakologicznego. Oprócz tego, powieki mogą czasem wydawać się spuchnięte i podrażnione przez czynniki mechaniczne (płacz, pocieranie, surowe warunki pogodowe) lub problemy wewnętrzne (brak snu, choroba). Jeśli chcesz zredukować oznaki zmęczenia i podrażnienia wokół oczu delikatnie nałóż na skórę wokół oczu DIOPTICALM, którego formuła jest oparta na przeciwzapalnych i kojących ekstraktach z lipy i ślazu oraz wodzie kwiatowej z oczaru wirginijskiego i bławatka.

LIERAC - DIOPTICALM - łagodzący balsam maska

Powierz swoje oczy ekspertowi

Ponad 30 lat temu Laboratorium LIERAC, specjalizujące się w walce ze starzeniem skóry, wprowadziło na rynek linię produktów DIOPTI przeznaczonych do pielęgnacji skóry wokół oczu. Głównym celem LIERAC było zaoferowanie produktów będących skutecznym i wyspecjalizowanym rozwiązaniem konkretnych problemów.

Legendarne formuły

Każdy z produktów DIOPTI zawiera wyselekcjonowane wyciągi z jednej lub kilku roślin. Ponad 30% składników preparatów jest pozyskiwane z starannie dobranych roślin o udowodnionym działaniu aktywnym. Formuły są skuteczne, bo zawierają wysoko stężone wyciągi roślinne, zachowujące aktywność biologiczną.

Gwarancja bezpieczeństwa

Wszystkie formuły DIOPTI są testowane pod kontrolą dermatologiczna i oftalmologiczną. W DIOPTI dobrano składniki doskonale tolerowane, zwłaszcza przez osoby o skórze wrażliwej, ponieważ formuły nie zawierają dodatkowych zapachów, syntetycznych barwników, parabenów ani fenoksyetanolu. Działanie preparatów zostało sprawdzone na podstawie badań skuteczności. Wyjątkowo bezpieczne opakowania są w 100 procentach przyjazne dla środowiska (aluminium nadające się do przetworzenia) z aplikatorem, zapewniającym higieniczne, wygodne i dokładne nakładanie kosmetyku. Zamknięte w aluminiowych tubach z ochronną membraną, są doskonale chronione przed dostępem powietrza i rozwojem bakterii.

Produkty LIERAC przeznaczone do walki ze starzeniem się wrażliwej skóry w okolicy oczu, mają delikatną i przyjemną konsystencję, mogą być stosowane pod makijaż, co zwiększa jego trwałość.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ „W MGNIENIU OKA”

Czy mogę stosować swój krem do twarzy wokół oczu?

Gdy chcemy nawilżyć czy ujędrnić skórę wokół oczu, możemy zastosować swój codzienny krem do twarzy. Niestety nie rozwiązuje to konkretnych problemów, takich jak cienie pod oczami, obrzęki, zaczerwienienia i może spowodować podrażnienia w przypadku skóry wrażliwej. Poza tym takie kremy są rzadko badane pod kątem okulistycznym, w przeciwieństwie do kosmetyków specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji skóry wokół oczu. Laboratorium LIERAC, od wielu lat specjalizujące się w produkcji tego rodzaju kosmetyków, opracowało skuteczne i dające widoczne rezultaty preparaty dostosowane do konkretnych problemów okolic oczu.

Jak należy stosować produkty do pielęgnacji okolic oczu?

Po dokładnym usunięciu makijażu i wybraniu odpowiedniego preparatu, należy nałożyć bardzo małą ilość produktu na opuszek palca. Następnie lekko wklepać go wokół oczu w kierunku od wewnętrznego kącika oka do kącika zewnętrznego powieki dolnej oraz wzdłuż linii brwi.

Dlaczego należy stosować określone produkty do pielęgnacji okolic oczu?

Okolice oczu to strefa delikatna i złożona – pomiędzy spojówką, a skórą powieki znajduje się siedem różnych warstw, które są znacznie cieńsze niż reszta twarzy. Zaraz pod skórą znajduje się luźna tkanka całkowicie pozbawiona tłuszczu, która łatwo ulega rozciągnięciu, co przyczynia się do powstania obrzęków. Poza tym są dwie bardzo aktywne warstwy mięśni, które zapewniają ruch skóry. W tej strefie występują ciągłe ruchy powiek i mięśni twarzy, które powodują przedwczesne pojawianie się drobnych zmarszczek. Do pielęgnacji tych bardzo delikatnych okolic zalecamy stosowanie produktów specjalnie dla nich opracowanych.

Co wywołuje rano opuchliznę oczu?

Spuchnięte powieki są spowodowane niedostatecznym mikrokrążeniem limfy w okolicach oczu. Ten system kanalików limfatycznych jest znacznie wydajniejszy w ciągu dnia, a to dzięki tysiącom mrugnięć wykonywanych przez powieki. W nocy jego działanie jest wolniejsze, ponieważ powieki pozostają nieruchome. Ponadto w ciągu nocy w kanalikach zbierają się produkty przeznaczone do wydalenia (woda, sól, słabo eliminowany alkohol). Tkanki się rozszerzają, powodując rano obrzęki. Aby temu zapobiegać, warto prowadzić zdrowy tryb życia i dobrze się wysypiać. Poza tym należy stosować odpowiednie kosmetyki (np. DIOPTIGEL), które zmniejszają obrzęki pod oczami i pobudzają układ limfatyczny.

Mam cienie i „worki” pod oczami. Czy powinnam stosować jeden produkt czy kilka?

Można stosować dwa produkty: jeden rano na cienie, a drugi wieczorem na obrzęki.

Jak można opóźnić powstawanie drobnych zmarszczek w kącikach oczu?

„Kurze łapki” bardzo często pojawiają się jako pierwsze oznaki starzenia, ponieważ skóra w okolicy oczu jest bardzo ruchliwa, cienka i delikatna, ciągle narażona na działanie czynników zewnętrznych. Aby zmniejszać pojawiające się tu drobne zmarszczki, należy zacząć stosować odpowiedni produkt w miarę wcześnie, najlepiej około 20. roku życia. Warto używać preparat DIOPTICRÉME, który zawiera wysokie stężenia składników pochodzenia roślinnego, hamujących starzenie się skóry.

LIERAC DIOPTI - POWIERZ SWOJE OCZY EKSPERTOWI!

Tematy:

Nieprawidłowy email