Awans dzięki szmince

Masz ustabilizowaną pozycję w firmie, pracujesz po godzinach, ale ciągle czujesz się niedoceniana? Pomóc może Ci... szminka!

Czerwona szminka

Awans dzięki szmince

Chcesz, żeby szef cię zauważył i brał pod uwagę przy możliwość awansu? Według badań przeprowadzonych na zlecenie Procter & Gamble dużo może zmienić makijaż. Bo kobiety, które przychodzą do pracy w makijażu postrzegane są jako sympatyczne, profesjonalne i godne zaufania. Sprawdź, czy awans może zapewnić ci... szminka.

Siła afirmacji

Nie musisz od razu powtarzać jak mantry “jestem pewna siebie”, “osiągnę sukces” czy przyklejać w mieszkaniu karteczek z innymi dodających otuchy sentencjami. Budowanie lepszej pozycji w firmie zacznij od “inspirujących” kosmetyków. Dlatego rozpyl mgiełkę perfum “Confidence” (pewność siebie) New Brand, “Courage” (odwaga) Forster and Johnsen albo “Bombshell” (seksbomba) Victoria's Secrets. Wiary we własne możliwości dodadzą także szminki “Supremely Confident” (niezwykle pewna siebie) czy “Powerful” (moc) MAC albo lakiery “Shine. You are a star” (błyszcz, jesteś gwiazdą!) marki Zoya czy “I’m Strong (jestem silna) Essie. Dzięki nim poczujesz się pewniejsza, a jeśli w to uwierzysz, inni także zobaczą to w tobie.

Usta mają moc!

Nawet jeśli na co dzień nie masz odwagi, żeby malować usta na mocny kolor, może warto się do tego przekonać? W ten prosty sposób pokażesz, że jesteś śmiała i nie boisz się zmian. Poza tym pracownicy od razu będą cię uważniej słuchać, skupiając uwagę na twoich ustach! Sięgnij po szminki w modnych burgundach i czerwieniach. Poruszaj się jednak w granicach dopuszczalnych w pracy! Wybierz mocne usta, ale oczy zostaw naturalne. Jeden mocny akcent zrobi swoje.

Uśmiechnij się

Dziecko nie chciało zjeść śniadania, a w drodze do pracy stałaś w koszmarnym korku? Zostaw te zmartwienia przed wejściem do firmy. Staraj się być pogodna i uśmiechnięta. Według American Journal of Psychology jeśli się uśmiechasz, to inni kojarzą cię z osobą zaufaną, otwartą i zaangażowaną. Dlatego warto zadbać o piękny uśmiech. Umów się na profesjonalne wybielanie u stomatologa, albo zaopatrz się w paski wybielające. Za chwile ważne spotkanie, a szczoteczka do zębów gdzieś się zapodziała? Żeby czuć się komfortowo i nie straszyć resztkami lunchu, zjedź jabłko lub marchewkę. One szybko oczyszczą zęby.

Urodowy kamuflaż

Nawet jeśli siedziałaś do późna nad prezentacją, nie daj po sobie tego poznać! Ciemne podkówki pod oczami i poszarzała cera może i świadczą o tym, że zapracowałaś na awans, ale wyglądają nieprofesjonalnie!

[i]- Rozświetlający korektor pod oczy odejmie zmęczenie. Jasnoniebieska kreska narysowana w linii wodnej dolnych rzęs natychmiast ożywi oko – [/i]mówi Carmindy, makijażystka z programu TLC "Jak się nie ubierać".

[i]Stres i praca po godzinach wysuszają skórę i pozbawiają ją naturalnego blasku. Dlatego odrobina różu w intensywnym kolorze od razu ją odświeży – [/i]dodaje. Warto zastosować jej rady, bo dzięki temu klienci skupią się nie na zmęczonej menedżerce, ale na prezentacji. A przecież o to chodzi!

Zadbaj o każdy szczegół

Co najbardziej potrafi popsuć nam dzień i odjąć pewność siebie? Włosy! Jeśli opuściłyśmy jedno mycie, nie ułożyły się po naszej myśli albo przylegają do głowy i nic nie jest w stanie nadać im objętości, mamy ochotę nie wychylać nosa z domu!

Dlatego zadbaj o to, żeby problemy z włosami w jak najmniejszym stopniu wpływały na twoje samopoczucie! To niemożliwe? Regularnie odwiedzaj fryzjera! Dzięki temu przekonasz się, co znaczy dobre cięcie! Ono skróci czas porannej stylizacji. Zdecyduj się także na zabieg nawilżający. Dzięki niemu nawet włosy będą z tobą z chęcią współpracować – ułożysz idealne fale, które nie opadną w drodze do pracy. I jeszcze jedno – nie zaniedbuj farbowania odrostów i wizyt u manicurzystki – takie drobne rzeczy od razu są zauważane, a ty wypadasz kolejny raz nieprofesjonalnie. Innym wydaje się, że straciłaś kontrolę, a skoro nie umiesz zapanować nad własnymi włosami, to jak masz pokierować zespołem pracowników?

Tematy:

Nieprawidłowy email