10 sposobów na promienną cerę

Stres, zmęczenie, zanieczyszczenia, a do tego nieubłaganie mijający czas nie sprzyjają kondycji skóry. Co robić, by pomimo przeciwności losu nasza cera zachowała zdrowy blask? Oto 10 sposobów na promienną skórę!

Foto: istock

To nie strój czy makijaż, a natura stanowi o pięknie kobiety! Dlatego należy dbać o stan naszej skóry, która codziennie narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Wystarczy kilka regularnie powtarzanych czynności, by pomóc jej zachować naturalny blask!

1. Przede wszystkim musimy być świadome, że nasza skóra podlega procesowi starzenia już od 20. roku życia! Jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało, podstawą pielęgnacji jest zdrowa dieta! To, co spożywamy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Zamiast nakładać tony drogich kosmetyków na twarz, zatroszcz się o to, co znajduje się na twoim talerzu.

Foto: istock

2. Śmiech to zdrowie - myślisz, że to kolejny banał? A jednak to stwierdzenie jest potwierdzone naukowo. Hormony szczęścia przyspieszają odbudowę komórek skóry i niwelują śmiercionośny stres.

Foto: istock

3. Delikatny w swojej konstrukcji naskórek jest w ciągłym procesie „wymiany”. Zadbaj zatem, aby usuwać z twarzy jego pozostałości. Pomogą ci w tym wykonywane raz w tygodniu peelingi oraz odżywcze maseczki.

4. Zbawienny wpływ na kondycję skóry ma witamina C! Utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia, pomaga skórze w naturalnej odnowie oraz jest nieocenionym antyoksydantem (pomaga utleniać zanieczyszczenia). Wiele firm kosmetycznych wykorzystuje jej zbawienne właściwości w swoich produktach.

5. Ostatnim odkryciem w walce z niedoskonałościami skóry jest pyłek pszczeli. Podobno to dzięki niemu Victoria Beckham uporała się z problemami trądzikowymi, jakie doskwierały jej jeszcze kilka lat temu.

Foto: istock

6. Cukier, czyli dobrze nam znana „biała śmierć”, odciska swoje piętno także na wyglądzie naszej skóry. Spożywany w dużych ilościach osłabia działanie zdrowych tłuszczy (które pomagają oczyścić organizm z toksyn) oraz niszczy nasz naturalny kolagen.To kolejny argument za tym, by wyeliminować cukier z codziennej diety, prawda?

7. Delikatny masaż twarzy pomoże usunąć zanieczyszczenia i stymuluje krążenie krwi, przez co skóra jest bardziej promienista. Codziennie wieczorem, podczas mycia twarzy wykonuj delikatne, okrężne ruchy na całej twarzy i szyi.

Foto: istock

8. Robiąc makijaż, używaj tego samego pędzla do aplikacji kremu, bazy i fluidu. Przenikające się składniki kosmetyków sprawią, że makijaż będzie bardziej świeży i naturalny.

9. Caroline Flack - brytyjska prezenterka telewizyjna przyznaje, że w połowie dnia zmywa twarz i nakłada makijaż od nowa - „uwielbiam to uczucie świeżości. Czysta skóra to promienista skóra” - twierdzi dziennikarka.

10. Charlotte Heyward - wizażystka m.in. Emmy Watson za każdym razem na gotowy makijaż używa delikatnej mgiełki, dzięki której twarz jest świeża i promienna.

Foto: istock

Tematy:

Nieprawidłowy email