Zmarł Alain Hivelin – właściciel Balmain

Główny właściciel i reformator marki Balmian nie żyje. Alain Hivelin zmarł w wieku 71 lat w jednym z paryskich szpitali. Do tej pory nie udało się ustalić przyczyny zgonu.

Bulls Press

Alain Hivelin z niewyjaśnionych przyczyn zmarł w jednym z paryskich szpitali w czwartek, 5 grudnia. Z tego, co udało się ustalic do tej pory wiadomo, że kilka tygodni temu trafił pod opiekę lekarską z tajemniczą chorobą. Lekarze nie potrafili ustalić, co działo się w organizmie mężczyzny, który w zeszłym tygodniu przegrał walkę o życie. Miał 71 lat.

Nazywany był szarą eminencją francuskiego świata mody – niby stał na uboczu, ale wszyscy liczyli się z jego zdaniem. Miał ekstrawertyczny charakter – cieszył się z sukcesów Balmain, ale także otwarcie krytykował podwładnych, gdy dom mody notował spadki. Prywatnie był duszą towarzystwa, za którą wszyscy przepadali.

-Był niezwykle pomocny, zarówno jako przyjaciel, jak i szef. To on dodawał mi odwagi i namawiał do dążenia do perfekcjonizmu każdego dnia. Był bardzo emocjonalny i wrażliwy – właśnie za to uwielbiałem go najbardziej. To on najsilniej wierzył w wizję międzynarodowego domu mody, jaką stworzył dla Balmain, to dzięki niemu francuska marka wyszła poza granice kraju – wspomina obecny dyrektor kreatywny Balmain, Olivier Rousteing.

Rzeczywiście to on jest odpowiedzialny za odmłodzenie modowego kierunku Balmain i odświeżenie jego wizerunku. Pochodzący z Maroko Alain Hivelin trafił do Balmain w 1995 roku jako główny kierownik gałęzi couture, ale szybko awansował na szefa całego działu mody, perfum i akcesoriów.

Kierował domem mody w czasie największego kryzysu Balmain w 2004 roku. Udało mu się spłacić wszystkie długi na rok przed wyznaczonym terminem, co w branży wzbudziło ogromny szacunek i podziw. Wówczas w ekipie Balmian pozostalo 14 pracowników, dzisiaj zatrudnionych jest ponad 140 osób. Od tego czasu Alain Hivelin sukcesywnie przeprowadzał reformy Balmain, które w efekcie pozycjonowały markę jako jeden z najbardziej istotnych domów mody na świecie.

O śmierci Alaina Hivelina poinformował Olivier Rousteing, pisząc na swoim Facebooku list kondolencyjny:

- Do końca życia będę wdzięczny Alainowi Hivelinowi (1943-2014) za jego wizję, wsparcie I przyjaźń. To był człowiek, za którym wszyscy będziemy tęsknić…

Bertrand Rindoff Petroff / Getty Images
Bulls Press
Bulls Press

Tematy:

Nieprawidłowy email