Założcielka Issy odchodzi

Daniella Helayel, założycielka i 12-letnia dyrektor kreatywna brytyjskiej marki Issa, odeszła z pracy. Kontrowersje wzbudza fakt, że decyzję o odejściu Helayel podjęła właśnie teraz – w momencie spektakularnego rozwoju firmy.

Getty Images

O brytyjskiej firmie odzieżowej Issa zrobiło się głośno, kiedy Kate Middleton pojawiła się w niebieskiej sukience marki podczas ogłoszenia zaręczyn z księciem Williamem.

Miliony kobiet na całym świecie pokochały projekty, za które odpowiedzialna była właśnie Daniella Helayel. Krytycy mody nie mają wątpliwości, że spektakularny sukces marki to właśnie jej zasługa. Dlatego zdziwienie budzi fakt, że Helayel opuszcza firmę w momencie największego wzrostu sprzedaży. Tym bardziej, że to Danielle 12 lat temu wymyśliła i stworzyła Issę.

Getty Images

Dwa lata temu część udziałów marki wykupiła Camilla Al Fayed, dzięki której zasięg sprzedaży rozszerzył się na zagraniczne rynki. Ostatnio otwarto butik Issy w Japonii i podjęto współpracę z firmą Banana Republic. Wspólna kolekcja tych dwóch marek ma się ukazać w sprzedaży w sierpniu tego roku.

Portal WWD powołuje się na doniesienia współpracowników Al Fayed i Helayel, które sugerują, że obie panie od dłuższego czasu nie potrafiły się dogadać. Plotki te potwierdzałby fakt, że już ogłoszono następczynię Danielli. Nową dyrektor kreatywną Issy została Blue Farrier , która współpracowała wcześniej z takimi markami, jak: Chloé, Stella McCartney, Sandro i Anya Hindmarch.

Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email