Zajęcia z Galliano odwołane!

Warsztaty z udziałem Johna Galliano w Parsons Design College in New York zostały odwołane. To odpowiedź uczelni na bojkot studentów.

Getty Images/Flash Press Media

Wiadomość o odwołaniu warsztatów została przesłana uczestnikom zajęć drogą mailową. W informacji władze uczelni wyjaśniły, że ostatecznie nie doszło do porozumienia między Parsons Design College a Johnem Galliano.

– Pan John Galliano odmówił ostatecznie udziału w zajęciach. Nie zgodził się na to, aby podczas warsztatów przeprowadzić szczerą dyskusję na temat jego kariery i antysemickiego incydentu z jego udziałem. Uważaliśmy, że warsztaty Show Me Emotion będą odpowiednią okazją do tego, aby porozmawiać o sprawie, która wywarła tak ogromny wpływ na rozwój kariery pana Johna Galliano. Ostatecznie jednak nie osiągnęliśmy porozumienia w tej sprawie i z tego powodu zdecydowaliśmy się odwołać warsztaty. Przepraszamy wszystkich, którzy bardzo czekali na to spotkanie.

Przypomnijmy, że projektant miał poprowadzić specjalnie zajęcia Show Me Emotion w słynnej szkole artystycznej w Nowym Jorku. Informacja ta spotkała się z negatywną reakcją w środowisku studenckim. Oburzeni uczniowie podpisali petycję, w której zażądali od władz uczelni natychmiastowego odwołania zajęć Johna Galliano.

Tematy:

Nieprawidłowy email