Urodowe obsesje Azjatek

Nicole, autorka bloga „The Beauty Maniac in Tokyo” ujawniła pięć kosmetycznych trików Japonek, które mają niebagatelny wpływ na kondycję skóry. Sprawdźcie, w czym tkwi sekret ich piękna!

Foto: istock

Japonki w porównaniu z mieszkankami Europy nie ukrywają naturalnego piękna pod grubą warstwą makijażu. Świadomie wybierają pielęgnację opartą na kosmetykach najwyższej jakości.

Płatki kosmetyczne i muślinowe ściereczki nie są dobre dla skóry. Spłukuj kosmetyki wodą, a twarz osusz ręcznikiem.

Japonki tak jak Europejki do oczyszczania skóry twarzy stosują mleczka i olejki. Różnica sprowadza się do sposobu aplikacji preparatów. Azjatki nakładają kosmetyki bezpośrednio na skórę, masują twarz, a następnie spłukują kosmetyki i osuszają twarz ręcznikiem. W opinii blogerki zasadność opisywanej techniki pielęgnacji polega na zapobieganiu nadmiernego rozciągania i tarcia skóry. Zdecydowanie zdrowszym rozwiązaniem okazuje się praktykowane przez Japonki delikatne masowanie i oklepywanie.

Foto: istock Urodowe obsesje Azjatek

Makijaż zastąp pielęgnacją

Kobiety w Azji zamiast pełnego makijażu wybierają wieloetapową pielęgnację. W ich codziennej toalecie niezbędne są maseczki hialuronowe, serum oraz kremy nawilżające. Make-up wykonują za pomocą trzech kosmetyków: błyszczyka, różu, i maskary. Kosmetyczne odkrycia blogerki w sferze pielęgnacji to: sorbet rozjaśniający Hada Labo oraz oczyszczający produkt- Senka Perfect Watery Oil.

Foto: istock Urodowe obsesje Azjatek

Codzienne mycie włosów

Nicole zauważyła, że Japonki nienagannie dbają o higienę. Nie opuszczają domu przed odbyciem kąpieli oraz umyciem włosów. Zawsze dokładnie je suszą gorącym powietrzem suszarki, które w ich ocenie dobrze wpływa na skórę głowy.

Foto: istock Urodowe obsesje Azjatek

Jasna skóra

Dla Japonek synonim słowa "skarb" to piękna biała skóra. Nie używają preparatów brązujących i cały rok dbają o jej naturalny koloryt, używając do tego kremów z jak najwyższym filtrem.

Foto: istock Urodowe obsesje Azjatek

Bądź świadoma, czytaj etykiety

Japonki dokładnie sprawdzają skład kosmetyków, które aplikują na skórę. Uważnie czytają informacje zamieszczane na opakowaniach produktów. Nie są im obce specjalistyczne nazwy takie jak: peptydy, czy ceramidy. Skorzystacie z rad Nicole?

Tematy:

Nieprawidłowy email