Yves Carcelle nie żyje

Yves Carcelle nie żyje. Jedna z najważniejszych postaci Louis Vuitton, legendarny prezes, który zmienił francuską markę z firmy produkującej walizki w jeden z najważniejszych domów mody na świecie, zmarł w wieku 66 lat, po tym, jak w 2013 roku zdiagnozowano u niego raka nerki. Odszedł 31 sierpnia 2014 roku.

Getty Images

W ciągu 22 lat działalności na stanowisku dyrektora generalnego LV poszerzył asortyment marki o kolekcje ubrań ready-to-wear oraz obuwie. To on również w 1997 roku zatrudnił na stanowisku dyrektora kreatywnego Marca Jacobsa. To on wreszcie zdecydował o otwieraniu kolejnych salonów Louis Vuitton w odległych miejscach globu.

– Zawsze ciekawy świata, pełny namiętności i w ciągłym ruchu – tak Yves Carcelle’a opisuje w specjalnym oświadczeniu wydanym po jego śmierciu Bernard Arnauld – prezes LVMH.

Getty Images

Równie ciepło wspomina Yves Carcelle’a Suzy Menkes na łamach internetowego wydania brytyjskiego Vogue’a:

– Moja ulubiona historia związana z Yves Carcelle dotyczy jego opowieści typowych dla podróżnika. Yves stoi z kieliszkiem szampana w dłoni, być może jest to prywatna impreza w jego domu. Stoi przed jednym z dzieł Gilbert & George. Jest jego żona i jego chłopcy. On opowiada o młodzieńczych latach, pierwszych wyprawach raczkującego komiwojażera.

Getty Images - Rebecca Carcelle, Yves Carcelle oraz Gong Li

Yves Carcelle – podróżnik, pasjonat, znawca sztuki, wreszcie zapalony żeglarz. W pracy wizjoner. Po zrezygnowaniu ze stanowiska dyrektora generalnego Louis Vuitton w 2012 roku, wciąż angażował się w działalność firmy. Przyjął stanowisko wiceprezesa Foundation Louis Vuitton i nadzorował otwarcie muzeum LV pod Paryżem.

Tematy:

Nieprawidłowy email