Wyznania Nikki Phillips

Australijska modelka, Nikki Philiips zaskoczyła wszystkich swoim felietonem dla "Cleo", w którym opisała jeden z najtrudniejszych momentów swojego życia, kiedy zdiagnozowano u niej raka szyjki macicy. "Moje przyjaciółki nie chciały się ze mną spotykać, bo miałam raka" .

Nikki Phillips / Getty Images

Australijska modelka, po raz pierwszy opowiedziała publicznie o najtrudniejszym momencie jej życia, kiedy zdiagnozowano u niej 3 stadium raka szyjki macicy. Nowotwór wykryto przy okazji rutynowych badań cytologicznych. Miała wtedy 25 lat i jej dotychczasowy świat legł w gruzach.

- Moja lekarka poinformowała mnie, że są już wyniki moich badań – pisze w felietonie dla magazynu „Cleo”. – Powiedziała wtedy: „Wiesz, po prostu od razu do rzeczy. Masz raka szyjki macicy”. – Już potem przez całą wizytę w ogóle jej nie słuchałam. W takich sytuacjach po prostu myślisz, że chyba jednak nie jesteś niezniszczalny.

Nikki Phillips / Getty Images

Diagnoza skłoniła ją do całkowitego zrezygnowania z modelingu, wystąpień przed kamerą i podjęcia się natychmiastowego leczenia. Ta przerwa trwała ponad rok. – Zawsze byłam przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia, ale nigdy nie spodziewałam się, przez co będę musiała przejść. Moje życie totalnie się zmieniło. W Sydney miałam cudowną grupę znajomych i przyjaciół, którzy nagle zniknęli. Przestali się ze mną przyjaźnić, bo nie mogłam i nie miałam siły wychodzić z domu. To był dla mnie wielki szok i naprawdę zadawałam sobie cały czas pytanie, co ze mną jest nie tak? Naprawdę sądziłam, że te dziewczyny są moimi przyjaciółkami. Nie chciały się ze mną spotykać, bo miałam raka. Dużo czasu dochodziłam do siebie.

Jesinta Campbell; Nikki Phillips / Getty Images

Lekarzom udało się usunąć komórki nowotworowe w ciele Phillips. Po zakończeniu terapii zaczęła się spotykać z australijskim muzykiem, który ostatnio się jej oświadczył. Starają się o dziecko. Jak twierdzi, nie ma już przyjaciół w branży.

Nikki Phillips i Dane Rumble / Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email