Londyńska wystawa Balenciaga: "Shaping Fashion"

Pierwsze paryskie atelier Balenciaga powstało w sierpniu 1937 r. 80. lat od tego wydarzenia muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie postanowiło zorganizować wystawę retrospektywną, na której pokazane zostaną ubrania i dodatki zaprojektowane przez Cristobala Balenciagę.

Foto: Materiały prasowe

Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie postanowiło uczcić otwarcie pierwszego paryskiego atelier Balenciagi. 80. lat po tym wydarzeniu będzie można zobaczyć wystawę retrospektywną, na której wystawione zostaną projekty hiszpańskiego projektanta - Cristobala Balenciagi.

Foto: Materiały prasowe balencia_112

Ekspozycja składać się będzie z ponad 100 ubrań, a także 20 nakryć głowy Balenciagi. To jeszcze nie wszystko! Na wystawie " Shaping Fashion" pojawią się również archiwalne fotografie, których autorami są Richard Avedon oraz Irving Penn z wizerunkami największych modelek ubranych w kreacje Balenciagi. Będzie można również podziwiać odręczne szkice Cristobala oraz zobaczyć nagrania z prezentacji kolekcji.

Wystawa "BALENCIAGA: Shaping Fashion" w londyńskim muzeum Wiktorii i Alberta rozpocznie się 27 maja. Potrwa do 18 lutego 2018 r.

Tematy:

Nieprawidłowy email