Wypadek na pokazie Topshop. Mężczyzna spadł z dachu, pokazu nie przerwano

Podczas wtorkowego pokazu młodych projektantów, sponsorowanego przez Topshop, doszło do poważnego wypadku. Pracownik budowlany spadł ze szklanego dachu osłaniającego wybieg. Uderzył plecami o ziemię lecąc z wysokości 15 metrów. Choć jego obrażenia były poważne, pokazu nie przerwano.

fot. east news

Fashion East to przestrzeń wystawowa zorganizowana podczas londyńskiego tygodnia mody, a sponsorowana przez Topshop. Na wybiegu swoje kolekcje pokazują młodzi, obiecujący projektanci. W tym roku prezentacje odbywają się w zniszczonej hali garażowej przy Gray's Inn Road, przeznaczonej do rozbiórki.

We wtorek, podczas pokazu drugiej kolekcji, jeden z budowlańców pracujących w sąsiednim budynku, spadł z szklanego dachu, oddzielającego obie konstrukcje, uderzył w metalową rurę tuż poniżej dachu i runął na ziemię z wysokości 15 metrów. Do poszkodowanego natychmiast wezwano pogotowie, które udzieliło mu pierwszej pomocy, następnie mężczyzna został przewieziony do szpitala.

fot. east news

Najdziwniejszy jest jednak nie fakt, że do samego wypadku doszło, a raczej to, że pokaz nie został przerwany, choć wszyscy goście doskonale widzieli całą sytuację. Modelki wychodziły na wybieg jak gdyby nigdy nic. Świadkowie zajścia byli zdumieni. Gdy tylko informacja o wypadku pojawiła się na Twitterze, rzecznik prasowy Topshopu napisał, że pracownik, który uległ wypadkowi jest pod opieką lekarzy. Następnie pojawiło się oświadczenie firmy w sprawie całego zajścia:

„Mamy świadomość, że ludzie dziwią się, dlaczego nie przerwaliśmy pokazu. Gdy tylko doszło do wypadku mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni obecni przez cały czas na backstage’u. Budowlaniec pracował w budynku sąsiadującym z przestrzenią pokazową Topshop, wszedł na szklany dach na szczycie budynku – dlaczego to zrobił, jeszcze nie wiemy – szkło nie wytrzymało. Spadł na teren z tyłu sceny.”

fot. east news

Cóż, wypadki w świecie mody zdarzają się nieustannie. Ale to chyba pierwszy taki przypadek, aby pokaz był normalnie kontynuowany. Widać tam, gdzie w grę wchodzą wielkie pieniądze, nie ma czasu i miejsca na ludzkie odruchy.

Tematy:

Nieprawidłowy email