Wylicytuj jeansy Skywalkera!

To informacja, która może zainteresować fanów Gwiezdnych Wojen. Kultowe białe jeansy Luke’a Skywalkera można wylicytować na aukcji.

Gwiezdne Wojny

Jeansy mierzą około 70 cm w talii i mają małe rozcięcia po bokach na nogawkach. Co jest jednak dla nich najbardziej charakterystyczne? Jeansy mają naszywkę “Bermans&Nathans / 40 Camden St / London NW 1”, która świadczy o ich oryginalności.

Bermans&Nathans to legendarna angielska firma produkująca kostiumy m.in. do filmu Superman czy James Bond. Marka Levi’s własnie do nich w 1977 roku zwróciła się o pomoc w stworzeniu spodni dla Luke’a Skywalkera.

Gwiezdne Wojny

Tak powstały kultowe białe jeansy, noszone w Gwiezdnych Wojnach przez odtwórcę roli Luke’a – Marka Hamilla. Bez wątpienia, zdaniem filmoznawców, to jeden z najbardziej charakterystycznych rekwizytów w historii kina.

Wyblakłe, poszarpane i przybrudzone jeansy Levi’sa z napisem “Mark Hamill / 10490 Luke / Star Wars” można kupić na aukcji organizowanej przez dom aukcyjny Nate D. Sanders. Aktualnie w licytacji udział bierze 8 osób, a najwyższa oferta to 22.413 dolarów. Organizatorzy aukcji liczą jednak na sumę o wiele wyższą. Ich zdaniem słynne jeansy z Gwiezdnych Wojen mogą osiągnąć cenę nawet 100 tysięcy dolarów. Jeśli jesteście zainteresowani, wziąć udział w licytacji możecie wchodząc na stronę internetową natedsanders.com. Licytacja potrwa do wtorku.

Tematy:

Nieprawidłowy email