Fiolet w stroju Hillary Clinton: co oznacza ten kolor?

Hillary Clinton podczas przemówienia tuż po przegranych wyborach prezydenckich zaprezentowała się w fioletowym zestawieniu, na który złożyła się bluzka i marynarka z fioletowymi wstawkami. Do tej pory Hillary wybierała zupełnie inne kolory w swoich stylizacjach, utrzymane w barwach amerykańskiej flagi. Dlaczego właśnie w najważniejszym dla niej dniu zdecydowała się na fiolet? Jest kilka wytłumaczeń.

Foto: Getty Images

Kandydatka Demokratów przegrała wybory prezydenckiej z Donaldem Trumpem. Co ciekawe, podczas jej przemówienia amerykańskie media i polityczni komentatorzy zamiast na słowach Clinton, skupiły się na jej stroju, a dokładniej kolorze.

Foto: East News Hillary Clinton podczas przemówienia

W trakcie kampanii Clinton najczęściej wybierała projekty Ralpha Laurena, utrzymane w kolorystyce granatu, bieli i czerwieni. Na wyborczym przemówieniu zaprezentowała się w fioletowej bluzce i szarej marynarce z fioletowymi klapami.

Amerykańskie media podkreślają, iż Hillary wybrała fiolet, gdyż ten kolor pokazuje jej solidarność z mniejszościami seksualnymi, które przez lata podkreślały, że fiolet to barwa środowisk LGBT.

Jeden z kobiecych magazynów zasugerował, iż Clinton fioletem w swojej stylizacji złożyła hołd sufrażystkom. Fioletowy kolor ma być również skierowany do feministek. Być może tak właśnie jest. Wszak w swoim przemówieniu pani polityk apelowała do młodych, niezależnych kobiet. – Jestem dumna z tego, że jestem waszą liderką – mówiła.

Foto: East News Hillary Clinton

Czerwony plus niebieski równa się fioletowy. Niebieski to kolor Demokratów, z kolei czerwień to barwa Republikanów. Według komentatorów w tym przypadku to zapowiedź współpracy z rządem Donalda Trumpa. Tym bardziej że Hillary w swoim przemówieniu odniosła się do głębokich podziałów w narodzie i budowaniu jedności.

Fioletowy kolor ma również bardzo duże znaczenie w Kościele metodystów, do którego należy kandydatka Demokratów. Fiolet w tym przypadku to magia, duchowość oraz moce nadprzyrodzone. O fiolecie mówi się również, że to kolor szlachetności i wielkiej siły, którą niewątpliwie posiada Hillary Clinton.

Tematy:

Nieprawidłowy email