Wrak samolotu odnaleziony

W czwartek, 27 czerwca, w głębinach oceanu odnaleziono wrak małego samolotu, na pokładzie którego znajdował się słynny, włoski projektant - Vittorio Missoni. Samolot znikł z radarów 4 stycznia 2013 roku. Jego poszukiwania trwały pół roku.

Getty Images/Flash Press Media

Przeczytaj: Gdzie jest Vittorio Missoni?

Wrak samolotu znaleziono na dnie oceanu na północ od archipelagu Los Roques przy wybrzeżach Wenezueli. Poszukiwania zakończyły się dzięki amerykańskiej technologii w jaką wyposażono statek Deep Sea zdolny do badania głębokich wód oceanicznych. Samolot został zidentyfikowany po widocznym numerze seryjnym. Obecnie trwają pracę nad wydobyciem wraku samolotu oraz odnalezieniem ciał zaginionej szóstki.

Missoni – piękna historia bez happy-endu

- Dziękujemy za poświęcenie oraz sprawienie, że poszukiwania były możliwe. Wierzyliśmy w to, że dochodzenie będzie trwało dopóki przyczyny oraz odpowiedzialność za wypadek zostaną ustalone – czytamy w oświadczeniu rodzin zaginionych osób.

Vittorio Missoni był głównym projektantem luksusowej, włoskiej marki Missoni oraz najstarszym synem Ottavio Missoniego - założyciela domu mody. Projektant zaginął podczas krótkiej podróży samolotem w drodze z Los Roques do stolicy Wenezueli - Caracas. Na pokładzie oprócz projektanta znajdowała się jego żona Maurizia Castiglioni, przyjaciele Elda Scavalzi i Guido Foresti oraz dwaj piloci German Merchane i Juan Fernandez. Samolot niespodziewanie zniknął z radarów. Do Włoch powrócili przyjaciele małżeństwa Missoni - Giuseppe Scalvenzi z żoną Rosą Apostoli - którzy zrządzeniem losu nie wsiedli do zaginionego samolotu. W lutym, na wyspie Bonaire, odnaleziono dwie puste torby należące do Vittorio Missoniego co dało nadzieję rodzinom na odnalezienie zaginionych.

Tematy:

Nieprawidłowy email