Trend na Instagramie: włosy inspirowane dziełami sztuki

Pomarańczowy, żółty, granatowy plus fiolet - połączone razem wyglądają zadziwiająco bosko! A to tylko jedna z tysiąca możliwych kombinacji, którą możemy wypróbować na swoich włosach. Dla odważnych miłośniczek sztuki mamy zupełnie nowy trend, który podbija Instagram - koloryzacja inspirowana znanymi obrazami.

Ursula Goff, utalentowana fryzjerka z Kansas, od kilku lat eksperymentuje z włosami i spełnia najbardziej szalone życzenia swoich klientek o koloryzacji. Jej nowy projekt jest zainspirowany obrazami wybitnych artystów m.in. Vincenta van Gogha i Edgara Degas.

Goff udowadnia, że fryzjerstwo jest również sztuką, więc nikogo nie powinno dziwić, że inspiruje się znanymi obrazami, reinterpretuje pomysły malarzy i z płótna przekłada kolory prosto na włosy. Amerykanka zaznacza, że lekcje malarstwa, które brała w młodości, bardzo ją ukształtowały jako oryginalną fryzjerkę i artystkę. Teraz powraca do prac malarzy, o których uczyła się jako nastolatka i z których ciągle bierze przykład.

Na swoim profilu na Instagramie Ursula Goff pokazuje efekty swojej pracy. Fryzury są w żywych, intensywnych kolorach całej tęczy, które wiernie oddają paletę barw z konkretnego obrazu. Zobaczcie sami, to prawdziwe dzieła sztuki.

Tematy:

Nieprawidłowy email