Wielki powrót Johna Galliano. Pokaz kolekcji Maison Martin Margiela odbędzie się w Londynie

Wielki powrót Johna Galliano odbędzie się w... Londynie!

Getty Images

John Galliano dyrektorem kreatywnym Maison Martin Margiela – ta informacja kilka tygodni temu obiegła cały świat mody, wywołując spore poruszenie. Wszyscy zastanawiali się, gdzie odbędzie się pokaz pierwszej kolekcji dla Maison Martin Margiela sygnowanej nazwiskiem projektanta skandalisty. Wszystko wskazywało na to, że kolekcja zaprezentowana zostanie w Paryżu. Jednak okazuje się, że John Galliano na miejsce akcji wybrał zupełnie inne miasto - bardziej nowoczesny i prężnie rozwijający się, jeśli chodzi o modę, Londyn.

Pokaz odbędzie się dokładnie 12 stycznia w Londynie, a kolekcja zaprezentowana zostanie podczas Londyńskiego Tygodnia Mody haute couture.

Co wpłynęło na taką decyzję? Z doniesień zagranicznych mediów wynika, że John Galliano chciał po prostu wrócić do korzeni. Jako Brytyjczyk urodzony na Gibraltarze, ma sentyment do Londynu i londyńskiej mody.

– John Galliano chce powrócić do czasów młodości i początków w świecie mody. Jego celem jest wyeksponowanie historii tego miasta i wielowiekowej tradycji krawiectwa – czytamy w oświadczeniu Maison Martin Margiela.

Na pokaz zaproszonych jest ponad stu gości ze świata mody oraz przyjaciół i bliskich znajomych projektanta. Znany jest już tytuł kolekcji – „Artisanal”.

Co sądzicie o takiej decyzji Johna Galliano?

Tematy:

Nieprawidłowy email