Wielki Gatsby i koronki

Francuska firma specjalizująca się w koronkach dostarczyła koronek do kostiumów jednej z najważniejszych hollywoodzkich produkcji tego roku – Wielkiego Gatsby. Catherine Martin, kostiumografka filmu, która ma na swoim koncie Oscara i nagrodę Tony, zamówiła w Solstiss gładką i zdobioną koronkę, która jest głównym elementem stylistycznym w nowej ekranizacji powieści F. Scotta Fitzgeralda.

Warner Bros.

Prada i Wielki Gatsby

Wintour, Jacobs i ich Prada,

Benefit i Wielki Gatsby.

Firma Solstiss wyprodukowała 1400 m koronki w 210 różnych wzorach, które były wybrane przez Martin i jej współpracowników. W filmie zobaczymy wzory geometryczne i kwiatowe, ręcznie zdobione kryształkami, cekinami, wstążkami, piórami i metalowymi kulkami, które oddają klimat Art Deco i portretują Szalone Lata Dwudzieste w Ameryce.

Solstiss zajmuje się robieniem koronek od 1974 roku. Jest uznana przez projektantów na całym świecie, którzy poszukują najdelikatniejszych i najpiękniejszych koronek. W Polsce koronki Solstiss w swych kreacjach używa Maciej Zień.

Wielki Gatsby w kinach od 19 maja, reżyseria: Baz Lurhman, w rolach głównych: Leonardo Di Caprio, Tobey Maguire i Carey Mulligan.

Warner Bros.
Solstiss/Facebook
Solstiss/Facebook
Solstiss

Tematy:

Nieprawidłowy email