Warsaw Calling – wstawa polskiej mody w Londynie

Polska moda zdobywa coraz więcej zwolenników za granicą. Młodzi polscy projektanci szczególnie przypadli do gustu brytyjskim miłośnikom dobrej mody. Absolwentki Katedry Mody, która jest częścią Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: Joanna Wawrzyńczak, Katarzyna Skórzyńska (Kaaskas), Zofia Ufnalewska oraz Ewa Stepnowska, zaprezentują swoje projekty w ramach wystawy „Warsaw Calling” w Londynie.

Kaaskas jesień-zima 2015

Londyński fashion week to niesamowicie prestiżowa impreza. O pokazaniu tam swoich kolekcji marzą projektanci z całego świata. Cztery polskie projektantki są coraz bliżej spełnienia swoich marzeń. 20 lutego, w Londynie, została otwarta wystawa „Warsaw Calling” w ramach której cztery absolwentki Katedry Mody: Joanna Wawrzyńczak, Katarzyna Skórzyńska (Kaaskas), Zofia Ufnalewska oraz Ewa Stepnowska prezentują sylwetki ze swoich jesienno – zimowych kolekcji. Wystawa została stworzona w ramach International Fashion Showcase, festiwalu organizowanym przez British Council oraz British Fashion Council podczas Londyńskiego Tygodnia Mody. International Fashion Showcase to festiwal promujący poczatkujących projektantów i marki mody z całego świata. Wystawców wyróżnia nie tylko wysoka jakość i nowatorskie wzornictwo, ale też ich potencjał gospodarczy.

Celem „Warsaw Calling” jest poszerzanie wiedzy o Polsce, dobrym polskim wzornictwie i gospodarce. Paulina Latham z Instytutu Kultury Polskiej w Londynie organizator wystawy twierdzi, że ubrania, dodatki i biżuteria to produkty intelektualne, które są przejawem polskich ambicji i kreatywności. Projektantki zaprezentują na manekinach swoje propozycje na sezon jesień-zima 15/16. Ubrania zostaną dopełnione kolekcją butów Piniaka i MYS. Kolekcje wkomponowane zostaną w instalację zainspirowaną polską modernistyczną architekturą i stworzoną we współpracy z brytyjskim studiem projektowym Studio Design UK oraz Justyną Medoń. Instalacje stylizowane na wystawy sklepowe stworzą metaforę okna na współczesną Warszawę.

Projektantki już w czasie praktyk podejmowały współpracę z największymi domami mody na świecie (m.in. Alexander McQueen, Marc Jacobs, Alexander Wang czy John Galliano). „Londyńska wystawa może zaowocować stałą współpracą z tamtejszym rynkiem mody,” przewiduje kurator wystawy Warsaw Calling Marcin Różyc.

Wystawę Warsaw Calling na festiwalu International Fashion Showcase można oglądać w dniach 20 -24 lutego 2015 w londyńskim Soho, Brewer Street Car Park (W1F 0LA).

Warsaw Calling

Tematy:

Nieprawidłowy email