Vivienne Westwood zaprojektuje dla stewardess

Znana z niekonwencjonalnego stylu i niecodziennego podejścia do mody, 71- letnia Vivienne Westwood tworzy jedną z najbardziej popularnych marek modowych na świecie. Teraz jednak fanki jej projektów będą musiały dłużej poczekać na najnowszą kolekcję. W najbliższym czasie Vivienne Westwood skupia się na tworzeniu ubrań dla linii lotniczych Virgin Atlantic.

Bulls Press

Brytyjska projektantka podjęła się odświeżenia dobrze znanych, czerwonych uniformów dla stewardess pracujących w Virgin Atlantic. Współpraca między brytyjskimi markami ma być długoterminowa.

Zawód stewardessy nieodzownie łączy się z nieskazitelnym strojem i związanymi włosami. Osoby pracujące dla brytyjskich linii lotniczych otrzymają stroje, które do tego będą wygodne i szykowne. Vivenne inspirowała się modą z lat 40’ – okresu, kiedy zawód stewardess przechodził czasy swojej świetności.

Kobiety zostaną przyodziane w czerwony, podkreślający figurę garnitur od Westwood z podwójnymi plisami. Trzyczęściowy, klasyczny, brytyjski garnitur w kolorze burgundu będzie pełnił rolę męskiego uniformu.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Richard Branson – twórca obejmującej ponad 400 firm Virgin Group jest tak podekscytowany współpracą z Vivienne Westwood, że z chęcią pozował do wspólnych zdjęć wraz z projektantką.

-Stroje pracowników naszych linii nie zmieniają się od ponad 10 lat. Stały się tak kultowe, że inne firmy zaczęły je kopiować. Stąd pomysł, że pora coś zmienić w wyglądzie naszych stewardess (…). Szukaliśmy projektanta, który tak jak my, kocha przygody i wyzwania. Kogoś, kto we krwi ma walkę z rutyną i potrafi coś, co na długo zapada w pamięć – powiedział Richard Branson.

-Moje ubrania zawsze pozostają w ścisłej współpracy z ciałem – są bardzo wygodne, a jednocześnie kobiece i zmysłowe. Tworzę ubrania, które pozwalają ludziom odkrywać ich osobowość.

Bulls Press

Tematy:

Nieprawidłowy email