Vivienne Westwood zaprojektowała stroje dla tancerzy Opery Wiedeńskiej

Świat mody coraz mocniej odciska swoje piętno już nie tylko na wybiegach, ale także w tzw. sztuce wyższej. Vivienne Westwood zaprojektowała stroje do noworocznego występu baletowego, który odbędzie się w środę 1 stycznia 2014 r. w Operze Wiedeńskiej.

Vienna State Balet

Vivenne Westwood miała szansę zaprezentować swoją dramatyczną stronę charakteru na wielkiej scenie. Projektantka stworzyła kostiumy do scen baletowych noworocznego koncertu. Jak dobrze wiemy Vivenne Westwood ma smykałkę do odważnych i dramatycznych ubrań, jednak w przypadku strojów do baletu, projektantka musiała nieco poskromić swoje rockowe zapędy. Dlatego też stroje dla tancerzy zostały stworzone w oparciu o romantyczny charakter Vivienne.

Podczas scen baletowych zaplanowano pokaz oryginalnego walca wiedeńskiego. Kathrin Menzinger zatańczy go w nowej wersji sukni z tafty i jedwabiu, która pojawiła się na wybiegu wiosennej kolekcji marki Gold Label. Jej partner - Vadim Garbuzov będzie miał na sobie dwuczęściową marynarkę i jedwabne spodnie uszyte przez Viviene Westwood.

Vivienne Westwood nie jest jedyną projektantką, która „romansuje” ze sztuką wyższą. Niedawno potwierdzono informację o tym, że John Galliano zaprojektował kostiumy do teatralnej adaptacji sztuki Oscara Wilde’a.

Vienna State Balet
Vienna State Balet
Vienna State Balet
Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email