Vince Camuto nie żyje. Nowy Jork pożegnał króla dodatków!

Vince Camuto – słynny amerykański projektant mody i założyciel m.in. marki Nine West, nie żyje. Zmarł w wieku 78 lat 21 stycznia 2015 roku.

Vince Camuto

Vince Camuto zmarł w środę w swoim domu w Greenwich po długoletniej walce z rakiem. Choć być może do tej pory nie słyszałaś jego nazwiska, z pewnością kojarzysz jego pracę na rzecz popularyzacji mody.

Vince Camuto był tym dla branży obuwniczej, kim jest dziś Amancio Ortega – właściciel Zary czy Massimo Dutti dla branży modowej. Jego kariera nabrała tempa w latach siedemdziesiątych, gdy założył markę Nine West. Pierwszy butik popularnej dziś sieciówki powstał w Stamford w 1983 roku. Dziś Nine West to nie tylko marka obuwnicza, to akcesoryjne imperium, dostępne w 57 krajach w ponad 800 butikach.

Getty Images

Vince Camuto sprzedał Nine West w 1999 roku i założył Camuto Group – firmę specjalizującą się w rzeszaniu różnych projektantów i marek modowych, wspierających produkcję i marketing. Sześć lat później nowojorski biznesmen postanowił założyć własną markę odzieżową – Vince Camuto, która szybko podbiła Amerykę.

Getty Images

Dziś ubrania i dodatki z logo Vince Camuto noszą m.in. Katie Holmes, Jessica Alba czy Anne Hathaway, a marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Marka produkuje również perfumy i różnego rodzaju akcesoria.

Vince Camuto - kampania wiosna lato 2015
Vince Camuto - kampania wiosna lato 2015

Niezależnie od rozwoju Vince Camuto, projektant angażował się w inne modowe projekty m.in. dla Tory Burch czy Jessiki Simpson. To on m.in. odpowiadał za wylansowanie w 2006 roku kultowych już baletek Tory Burch – „Reva”.

Getty Images

Sprzedaż butów przyniosła marce milionowe dochody i trudno przecenić w tym sukcesie rolę Vince’a Camuto. Podobnie było w przypadku kolekcji sygnowanej nazwiskiem Jessiki Simpson. W 2005 roku Vince Camuto wykupił prawa do tejże kolekcji, a dwa lata później otworzył pierwszy butik Jessica Simspon Collection w Nowym Jorku. Na początku ubiegłego roku marka była warta ponad bilion dolarów!

Vince Camuto

Nowojorski milioner i projektant był ikoną stylu Wielkiego Jabłka, przez wiele lat rozwijając i wspierając amerykańską branżę modową. Na oficjalnym profilu marki Vince Camuto na Instagramie umieszczono nekrolog założyciela i projektanta, który zaczyna się od słów: „Życie jest przygodą…”

Tematy:

Nieprawidłowy email