Victoria Beckham najbardziej inspirującą kobietą dekady w modzie

Matka czworga wspaniałych dzieci, żona słynnego przystojniaka i wytrawna bizneswoman oraz projektantka mody. O kim mowa? O najbardziej wpływowej kobiecie dekady, czyli… Victorii Beckham!

BullsPress

Victoria Beckham została właśnie uznana za najbardziej inspirującą kobietę dekady w świecie mody. Ranking przeprowadził magazyn Grazia.

– Dziesięć lat temu znaliśmy Victorię Beckham głównie jako dziewczynę ze Spice Girl – tłumaczy wybór naczelna Grazii Jane Burton, która jest pod wrażeniem, jak wiele w zaledwie dziesięć lat zmieniła w sobie i przez to również wokół siebie gwiazda.

– W ubiegłym roku Victoria Beckham wygrała British Fashion Awards i otworzyła swój pierwszy butik w Londynie. Dzięki swojej ciężkiej pracy i sile oddziaływania dziś jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych projektantek mody.

Dziewczyna o niezbyt ciekawej garderobie, skórze spalonej „słońcem” solarium i przezwisku „spajsetka” w ciągu zaledwie dekady stała się ikoną stylu, świetną bizneswoman i kreatorką mody pełną świeżych pomysłów.

Getty Images

Nazwisko Victorii Beckham to dziś kwintesencja nowojorskiego stylu, minimalizmu i kobiecej siły, a jej ubrania uwielbiają gwiazdy show-biznesu. Wśród licznych klientek Victorii Beckham są m.in. Gwyneth Paltrow, Oprah Winfrey czy Sarah Jessica Parker, ale największą chodzącą reklamą marki jest… ona sama! Victoria Beckham nie tylko tworzy modę, ale również sama ją nosi, pokazując kobietom na całym świecie jak konkretne ubranie z jej kolekcji wygląda na sylwetce, z czym je połączyć, jakie dobrać akcesoria. To niesłychane ułatwienie i kolejny sprytny pomysł na biznes.

BullsPress

Nie powinno więc nikogo dziwić, że to właśnie jej magazynu Grazia przyznał tytuł najbardziej inspirującej kobiety dekady w branży modowej. Ranking jest bardzo obiektywny, bo osobami decydującymi były czytelniczki magazynu! Grazia z okazji swojego dziesięciolecia zorganizowała specjalną zabawę, w której czytelniczki mogły głosować na najbardziej inspirujące kobiety dekady w kilku kategoriach.

Oprócz Victorii Beckham, w innych dziedzinach życia ranking wygrały: Emma Stone (rozrywka), Lena Dunham (kultura) czy Malala Yousafzai (polityka).

Victoria Beckham w swojej kategorii wyprzedziła m.in.: Kate Moss, Stellę McCartney czy Sarah Burton.

Tematy:

Nieprawidłowy email