Victoria Beckham królową New York Fashion Week

Dziesięć lat temu nikt by nie przypuszczał, że spalona w solarium właścicielka długich tipsów może być ikoną stylu i wpływową postacią świata mody. Dzisiaj to właśnie ona rządzi nowojorskim Tygodniem Mody. Victoria Beckham została okrzyknięta królową New York Fashion Week!

Foto: Bulls Press

Jeszcze 10 lat temu była kwintesencją plastikowego stylu, parę lat później, gdy podejmowała pierwsze próby wejścia do świata mody, spotykała się z żywą krytyką. W końcu jak spalona na solarium członkini najbardziej obciachowego girls bandu, która w dodatku lubuje się w operacjach plastycznych, mogłaby mieć cokolwiek do powiedzenia w kwestii mody? Minęło 10 lat i okazuje się, że Victoria Beckham ma dużo do powiedzenia. Tak wiele, że jej kolekcja została okrzyknięta najlepszą pośród wszystkich dotychczasowych pokazów nowojorskiego Tygodnia Mody.

Konkurencja była solidna, bo przez 5 dni New York Fashion Week swoje kolekcje zaprezentowali m.in.: BCBG Max Azria, Jason Wu, Rebecca Minkoff, Cushnie et Ochs, Herve Leger, Mara Hoffman, Alexander Wang czy Altuzarra, jednak to właśnie Victoria Beckham została okrzyknięta królową Nowego Jorku. Czym sobie zasłużyła na ten tytuł?

Styl Victorii Beckham określany jest jako kwintesencja Nowego Jorku, być może dlatego projektantka na razie nie myśli o przeniesieniu swoich pokazów do rodzinnego Londynu. W kolekcji na sezon wiosna 2016 Beckham zaprezentowała zupełnie nową odsłonę swojej estetyki. Po pierwsze w końcu na jej wybiegu zobaczyliśmy printy. Projektantka wielokrotnie powtarzała, że nie przepada za wzorami, tymczasem w jej najnowszej kolekcji można zobaczyć ich prawdziwy zalew. Victoria Beckham przyznała, że dojrzała do bardziej ozdobnych ubrań i już przekonała się do printów.

Foto: Bulls Press

Kolejną nowością w kolekcji Beckham jest zamsz! I to eksploatowany w każdym wymiarze – kurtki, kamizelki, spódniczki i sukienki. To wszystko w nieoczywistej, zamszowej formie. Nadchodzącej wiosny zamsz Victorii Beckham skropiony będzie wszystkimi kolorami tęczy. Mnie najbardziej przypadł do gustu elektryzujący chaber, który znam już z kolekcji polskiej projektantki-Violi Piekut.

Foto: Bulls Press

Czy przez kolejne 4 dni modowego święta w Nowym Jorku ktoś zdetronizuje pozycję Victorii Beckham?

Tematy:

Nieprawidłowy email