Ventilator x Aleosa: trzeci model Reeboków projektu polskiej artystki

Olka Osadzińska jest doskonale znana miłośnikom polskiej grafiki i ilustracji. Jest też rozpoznawalna wśród fanów pięknych sneakersów. Już po raz trzeci młoda artystka podjęła współpracę z marką Reebok. Z okazji 25-lecia powstania kultowych butów Ventilator, Olka stworzyła ich własną wersję. I jak zawsze wywołała zachwyt w redakcji VU.

Foto: Ventilator x Aleosa

Olka Osadzińska ma w naszej redakcji status VIA czyli Very Important Artist. To ona jest autorką prześlicznych „główek”, które zdobią profile naszych autorów. To jej grafika znajduje się na przepięknych torebkach perfumerii GaliLu. I w reszcie – to ona jest jedyną polską artystką, która regularnie współpracuje z marką Reebok, dzięki czemu buty jej projektu są dostępne na całym świecie. Tym razem artystka wzięła na warsztat kultowy model Ventilator, który od swojej premiery w 1990 roku bije rekordy popularności. W maju 2015, w ramach obchodów 25-lecia modelu, do sklepów na całym świecie trafi limitowana edycja klasycznego modelu Ventilator x Aleosa.

Gdy w 1990 roku Reebok Ventilator pojawił się na rynku był najlżejszym, najstabilniejszym i najnowocześniejszym modelem butów do biegania. Jego nazwa związana była z użyciem przełomowej w tym czasie technologii – oddychających bocznych paneli, pozwalających na wyjątkową „wentylację” butów.

W 25 lat od premiery pierwszego modelu, gdy jak w filmach science-fiction, produkcja butów sportowych przypomina projektowanie statków kosmicznych, Reebok Ventilator pozostaje najbardziej stylowym modelem butów sportowych. Nowoczesna sylwetka, fantastyczne kolory i wyjątkowa jakość wykonania, które wyróżniały biegaczy w nowojorskich maratonach na początku lat ‘90, teraz, w 25-lecie premiery pierwszego modelu, wyróżniają ich właścicieli na ulicach całego świata.

Równie wielkie zainteresowanie przechodniów, a zwłaszcza wielbicieli mody wzbudzą z pewnością nowe buty projektu Olki Osadzińskiej. Śledzący karierę artystki mogą być zaskoczeni jej najnowszym projektem – intensywny wzór – miks mocnych barw, motywów kwiatowych i ekspresyjnych odprysków farby, dużo bardziej przypomina abstrakcyjne plakaty i kolaże artystki, którym prestiżowy magazyn graficzny Novum poświęcił cały artykuł, niż dziewczęce ilustracje, kojarzone zazwyczaj z jej nazwiskiem.

Przy projektowaniu zawsze towarzyszy mi muzyka, pomaga znaleźć odpowiedni nastrój i jest ogromną inspiracją. Przy wcześniejszych projektach myślałam o Nicki Minaj i kolorowej stylistyce „hip hop & glam,” śmieje się Olka Osadzińska. "Tym razem w moim moodboardzie, znalazły się stare okładki Maanamu, magazynów i-D i The Face. Inspirował mnie styl Kory i Branded Youth Bruce’a Webera, klasyka przełomu lat ‘80 i ‘90, która płynnie łączyła rap, punk i alternatywną muzykę klubową. Inspirował mnie styl Kory i Branded Youth Bruce’a Webera, klasyka przełomu lat ‘80 i ‘90, która płynnie łączyła rap, punk i alternatywną muzykę klubową.

Niezależnie od tego, czy wśród wiosennych inspiracji modowych umieścimy berliński streetart i ekspresjonistyczne malarstwo czy projekty Hedi Slimane i Anthony Vaccarello, jedno jest pewne – kultowe Ventilatory autorstwa Olki Osadzińskiej lądują na naszej liście wiosennych hitów.

Od 4 maja Ventilator x Aleosa będą dostępne w sklepach firmowych Reebok CH Arkadia i Silesia City Center, w butikach 7 Concept Store i Run Colors oraz w salonach sportowych sieci Sizeer w całej Polsce.

Tematy:

Nieprawidłowy email