Polska moda w rozkwicie

Polska moda kwitnie. Obserwujemy rozwój alternatywnych, młodych projektantów, którzy kreują nowy, nowoczesny wizerunek kobiety. Zmienia się też idea tworzenia marki – coraz częściej, jako klienci, stawiamy na jakość niż na ilość, preferujemy zakupy w małych showroomach i współpracę z jeszcze nieznanymi nazwiskami. Lubimy, gdy projektant podchodzi indywidualnie do potrzeb klienta, a my mamy poczucie, że właśnie odkryliśmy obiecujący talent. To właśnie zapewnia nam polska moda.

Foto: Materiały prasowe

Coraz częściej powstają wielofunkcyjne miejsca, które łączą rolę pracowni projektowej, sklepu, ale i miejsca wystaw lub spotkań. Nowopowstałe studio Vasiny Maćkowiak w Warszawie jest dokładnie taką hybrydą. Stylistka z bogatym stażem, kreatorka wizerunku Brodki i kostiumografka wraz z Lenką Poneman, na co dzień pracującą w Nowym Jorku, stworzyły niesamowitą, geometryczną kolekcję, którą wyróżniają mocne, zdecydowane kolory i ciekawa konstrukcja.

Foto: Materiały prasowe VASINA, fot. Wunsche&Samsel

Projekty Vasiny uzyskują świeżą, współczesną formę dzięki połączeniu intensywnych kolorów, takich jak szafirowy czy ceglany. Finezyjne falbany i plisy stanowią kunsztowne wykończenie sukienek i spódnic, które uwodzą geometrycznością i objętością. Projektantkom udało się przekształcić pozornie klasyczne marynarki dzięki masywnym naramiennikom i kontrastującym podszewkom. W kolekcji dominującym materiałem jest wełna, zaadaptowana w bardzo kobiecy sposób.

Zamiast pokazu mody, promującego autorską kolekcję Vasiny, przygotowano artystyczną sesję zdjęciową. W obiektywie Wunsche&Samsel stanęły gwiazdy polskiego świata mody, kultury i sztuki - Magdalena Cielecka, Małgorzata Szumowska, Brodka, Maria Peszek, Agnieszka Grochowska, Katarzyna Herman, czy Danuta Szaflarska. Są to kobiety, które reprezentują klientkę Vasiny: są twórcze, inspirujące i wyróżniają się bogatą osobowością. Prace można oglądać w pracowni przy ulicy Nowogrodzka 18/10 A w Warszawie.

Foto: Materiały prasowe VASINA, fot. Wunsche&Samsel

Każde ubranie z nowej kolekcji można zamówić indywidualnie na wymiar. W kolejnych sezonach projektantki przewidują też większe, gotowe serie, tzw. ‘ready to wear’.

Tematy:

Nieprawidłowy email