Uda XXL na okładce ELLE

Majowa okładka magazynu Elle Quebec to odważny krok w kierunku demokratyzacji piękna kobiecego. Modelka Justine LeGault to piękna blondynka nosząca ubrania w rozmiarze 42, co w świecie mody jest rozmiarem XXL. Okładka wywołała spore zamieszanie – czy to koniec ery wychudzonych modelek spoglądających na nas z półek kioskowych?

Zdjęcia vuMag BlueServices

Justine odważnie pokazuje swoje uda, które – ku zdziwieniu wszystkich – nie zostały wyretuszowane przez grafika! Okładka wzbudziła zainteresowanie oraz podziw wśród modowych krytyków, a co ważniejsze wśród czytelniczek. To nie pierwszy raz kiedy modelka plus size pojawia się na okładce ważnego magazynu modowego. Jednak Elle Quebec zdecydował się pójść o krok dalej niż konkurencja i jako pierwszy pokazał całą sylwetkę modelki.

Przeczytaj Nowa era modelek plus size.

Elle Quebec

Justine LeGault na okładce Elle Quebec.

- Fakt, że otrzymuje jedynie pozytywne opinie dotyczące mojej okładki w magazynie Elle szczerze mnie uszczęśliwia. Zdaje się, że ludzie nie są już tak zaszokowani widząc krągłości w mediach. To wspaniała wiadomość! - sytuację skomentowała modelka na swojej stronie na Facebook’u.

Zobacz bikini H&M w rozmiarze 42.

Vogue Curvy

Tara Lynn, Candice Huffine i Robyn Lawley na okładce magazynu Vogue Curvy.

Zdaje się, że ten trend na okładki z okrąglejszymi kobietami zaczyna się nasilać. Czy jest szansa na to, że modelki plus size będą się częściej pojawiać na okładkach magazynów dla kobiet? Po debiucie magazynu Vogue Curvy w 2011 roku oraz okładce magazynu Elle France z modelką Tarą Lynn zainteresowanie tym tematem wzrasta. Redaktorzy naczelni zaczynają dostrzegać potencjał w okładkach z modelkami bardziej przypominającymi czytelniczki magazynów.

Elle France

Tara Lynn na okładce magazynu Elle France.

Zobacz manekiny jak zdrowe dziewczyny.

Tematy:

Nieprawidłowy email