Tydzień Mody w Łodzi Top i Flop

Sezon Jesień-Zima 2013 został zaprezentowany przez polskich projektantów na Łódzkim Tygodniu Mody. Czym nas zachwycili, a czym zniesmaczyli?

AKPA/Mwmedia

Fashion Week w Łodzi - raport specjalny VU MAG!

Zostań fanem VU! Odwiedź naszego fanpage'a: [url=http://www.facebook.com/pages/VU-MAG/383093101772373

]VU MAG

Anja Rubik uwielbia jego ubrania! Zobacz wywiad z Maćkiem Banasiukiem

Aryton

mwmedia

Klasyczne sylwetki w najmodniejszych trendach.

1. Długość, która wraca do łask;

2. Podkreślona talia;

3. Lekki oversize.

Aryton, duża firma odzieżowa specjalizująca się w płaszczach.

Nigdy nie miałam w swojej szafie płaszcza Arytonu ani byłam entuzjastką tej firmy. Będąc w Łodzi poszłam na pokaz bez entuzjazmu. I dostałam po głowie świetnym designem, jeszcze lepszymi tkaninami, fantastycznym wykonaniem i wyjątkowym doborem kolorów. Kolekcja dla kobiety nie dziewczynki. Już pierwszy płaszcz w złamanym cytrynowym kolorze przyspieszył bicie mojego serca. I tak było do końca pokazu.

Kolekcja została zaprojektowana przez zespół projektowy kierowany przez dyrektor kreatywną Patrycję Cierocką, absolwentkę Central St Martins.

mwmedia

Garniturowy must-have.

1. Hit sezonu - biały smoking;

2. Klasyczny czarny smoking;

3. Smokingowa sukienka i do biura i na przyjęcie.

Cieszę się, że ta kolekcja powstała w Arytonie, dużej firmie odzieżowej z salonami sprzedaży w całym kraju. Mam nadzieję, że Polki ją pokochają, a wtedy nasze ulice zimą będą nasycone kolorami, świetnie skrojonymi płaszczami, elegancją. Aryton pokazał kolekcję w najlepszej jakości, bez kompleksów i na miarę międzynarodową. Gdybym zobaczyła ją w Mediolanie też uznałabym za świetną.

mwmedia

Best Look - fantastycznie skrojona garsonka ze strusiej skóry.

MMC

AKPA

We wszystkich sylwetkach widzimy warstwy, bardzo ciekawie zrobione, piękny błękitny kolor i baran w najlepszym wydaniu!

Na pokaz MMC czekałam za to z niecierpliwością. Uważam, że Ilona Majer i Rafał Michalak są jednymi z najciekawszych projektantów w Polsce. Ich pokaz był podzielony na 3 sekwencje. Najpierw biało-czarny minimalizm. Geometryczne cięcia, trochę oversize’u, dużo spokoju. Później było trochę dynamiczniej – i tak ja, wegetarianka, zachwycam się kurtką z futra barana. Cieszy mnie, że projektanci nie zapominają, że w Polsce zimy są i długie i zimne i ubierają nas ciepło, ale bardzo nowocześnie. Zachwycający był długi pikowany szal z puchówki w miodowym kolorze. Nie tylko jest fantastycznym ocieplaczem, ale też niezwykłym dodatkiem. Projektanci postawili na ciągłość swoich projektów. Nie bali się użyć sprawdzonych już przez nich projektów, jak skórzana puchówka, w zeszłym sezonie był to skórzany puchowy bezrękawnik. Puchowe płaszcze oversize nie są bezkształtną kołdrą tylko cudowną konstrukcją, która nabiera życia w ruchu, dodaje sylwetce lekkości.

AKPA

Puchówka w trzech równych wydaniach.

1. Warstwowo łączona z futrem i skórą;

2. Świetne połączenie kolorów, faktur i krojów;

3. Zupełnie na luzie, ale bardzo elegancko.

Tę lekkość było też widać w krótkiej spódniczce z przodu wełnianej, a z tyłu zrobionej z 12 warstw cieniutkiej jedwabnej organzy, która dawała efekt lekkości chmurki i bardzo subtelnej zmysłowości.

AKPA

Cekiny w odcieniach benzyny do noszenia od rana do nocy.

Finał pokazu to zabawa z cekinami w pięknym benzynowym odcieniu (od błękitu po zielenie).

To nie jest kolekcja seksowna, ale bardzo zmysłowa dla kobiety, która nie jest, ani oczywista ani ostentacyjna, ale za to bardzo dobrze ubrana.

Fashion Week w Łodzi - raport specjalny VU MAG!

Fashion Week w Łodzi - raport specjalny VU MAG!

Gniew

Na łódzkim tygodniu mody pokazuje się wielu projektantów. Nie wszystkie kolekcje zachwycają, ale są zaprojektowane przez profesjonalistów. Dlatego wywołują u mnie po prostu agresję pokazy, które w ogóle nie powinny mieć miejsca – w tym roku to Shabatin i Natalia Jaroszewska.

AKPA

Frędzle, łańcuchy bez ładu i składu.

Shabatin pokazała coś w rodzaju Pocahontas w stylu punk. To było straszne. Modelki i modele machali na wybiegu rękoma i pokazywali środkowy palec. Akurat ten palec był trafny i później głośnie śpiewanie niecenzuralnych słów po angielsku. To wyraźnie wszystkim mówiło - ta kolekcja straszy.

AKPA

Koronka, skóra i krzyk: Pomocy!.

Natalia Jaroszewska rozłożyła mnie na łopatki. Najpierw ubrała modelki w coś co wyglądało jakby same dziewczyny wyjęły te rzeczy z najciemniejszych czeluści szafy. A w finale modelka była spowita w starą firanę z łatami skórzanymi. Szkoda czasu i energii na takie przedsięwzięcia.

Ja osobiście żałuję pół godziny mojego życia na te dwa pokazy.

I więcej słów na ten temat nie będzie.

Fashion Week w Łodzi - raport specjalny VU MAG!

Zostań fanem VU! Odwiedź naszego fanpage'a: [url=http://www.facebook.com/pages/VU-MAG/383093101772373

]VU MAG

Tematy:

Nieprawidłowy email