Tragikomedia z Abercrombie & Fitch w roli głównej

Amerykańska blogerka - Militant Baker – rozpoczęła wojnę z sieciówką odzieżową Abercrombie & Fitch. Dziewczyna zorganizowała i osobiście wyprodukowała sesję zdjęciową parodiującą kampanie reklamowe marki. Na zdjęciach widzimy pulchną Militant Baker pozującą z profesjonalnym modelem.

themilitantbaker.com

Wystarczy wejść do sklepu Abercrombie & Fitch, aby zorientować się jaka jest strategia marketingowa marki. Przy wejściu, klientów witają półnadzy, młodzi mężczyźni, onieśmielając panie wzorowo wyrzeźbionym torsem. Ich koleżanki z pracy – o kształtach raczej modelek, niż standardowych dziewczyn – wyglądają jak klony. Obsługa przypomina raczej paczkę znajomych nastolatków, niż profesjonalnych ekspedientów. Ten imprezowy nastrój podkreśla charakterystyczny zapach (oczywiście męskich perfum Abercrombie), dudniąca muzyka (w tym sklepie raczej nie skonsultujesz swoich zakupów z koleżanką) oraz tajemniczo przygaszone światła (trudno odczytać rozmiar i cenę z metki). Oto świat młodych, pięknych i beztroskich ludzi A&F. Chyba jednak przedstawiciele marki zapomnieli, że nie wszyscy są tak idealni. O tym dobitnie przypomina Militant Baker.

themilitantbaker.com

Amerykanka umieściła na swoim blogu list otwarty do przedstawicieli Abercrombie & Fitch, w którym oskarża o dyskryminację ludzi otyłych oraz propagowanie obrazu idealnego piękna, który wywołuje kompleksy i problemy psychiczne.

themilitantbaker.com

Do listu blogerka dołączyła zdjęcia z wyprodukowanej przez siebie sesji. Fotografie przedstawiają pulchną Militant Baker w objęciach z profesjonalnym, przystojnym modelem. Zdjęcia do złudzenia przypominają dotychczasowe kampanie A&F, ale są ich parodią. Blogerka swoje zdjęcia opatrzyła opisem: Attractive & Fat zamiast Abercrombie & Fitch.

themilitantbaker.com

W liście otwartym do Mike'a Jeffriesa (przedstawiciela A&F, który w 2006 roku w wywiadzie powiedział, że ich marka nie jest przeznaczona dla wszystkich i że jest „wykluczająca” pewne osoby), Militant wyrzuca:

- Powinieneś wiedzieć, że wasz T-shirt L nieźle pasuje na mój rozmiar 22. Może chciałbyś to zmienić?!

Odważne posunięcie Militant Baker to kolejny akt sprzeciwu wobec panującemu ideałowi piękna wychudzonych nastolatek. Mamy także nadzieję, że jest to kolejny krok w stronę walki z nietolerancją wobec kobiet o zaokrąglonych kształtach.

themilitantbaker.com
themilitantbaker.com
themilitantbaker.com
themilitantbaker.com
themilitantbaker.com
themilitantbaker.com

Tematy:

Nieprawidłowy email