Thierry Andretta nowym CEO Mulberry

Mulberry prawie rok funkcjonowało bez głównego zarządzającego marką. Po wielomiesięcznych poszukiwaniach odpowiedniej osoby ogłoszono, że Thierry Andretta został nowym CEO Mulberry.

BE&W / EAST NEWS

Prawie 12 miesięcy zajęło marce Mulberry obsadzenie stanowiska, jakie piastował Bruno Guillon. Były CEO nie poradził sobie z zadaniem wprowadzenia na rynek droższej linii torebek i dodatków. Przez ten czas zastępował go Godfrey Davis, który wprowadził na rynek linię Tessie – tańsze torebki miały rozwiązać [url= http://vumag.pl/newsy/mulberry-w-tarapatach-bez-projektanta-i-ceo-traca-miliony,63000.html]finansowe problemy firmy, z którymi zmagano się od kilkunastu miesięcy.

Jednak wiadomo było, że to rozwiązanie tymczasowe, które w dodatku nie sprzyja wizerunkowi, jaki marka chciałaby budować.

Rozwiązaniem problemów Mulberry ma być on - Thierry Andretta, nowy dyrektor zarządzający. Nie są mu one do końca obce – od czerwca ubiegłego roku (czyli od odejścia Bruno Gillona) był niezależnym konsultantem w sprawach zagranicznej ekspansji marki. Równolegle pracował dla włoskiej marki ekskluzywnej biżuterii – Buccellati. Wcześniej współpracował z takimi markami modowymi jak: Lanvin, Moschino, Gucci, Céline i podmiotami należącymi do konglomeratu LVMH.

Oficjalne objęcie stanowiska przez Thierry’ego Andrettę ma się odbyć 7. kwietnia podczas zgromadzenia zarządu Mulberry.

BE&W / EAST NEWS
BE&W / EAST NEWS
BE&W / EAST NEWS

Tematy:

Nieprawidłowy email