Targi Slow Fashion - polska moda wita wiosnę!

Wiosna to idealny moment na odświeżenie szafy, nowe modowe odkrycia i poszukiwania własnego stylu. Z pomocą przychodzą coraz popularniejsze targi modowe, na których możecie znaleźć projekty mniej znanych, a równie ciekawych polskich marek. Tej wiosny VU MAG szczególnie poleca Slow Fashion – Targi Polskiej Mody Niezależnej, które już na dobre zadomowiły się w kalendarzu modowych imprez stolicy.

Targi Slow Fashion

Dokładnie w pierwszy i drugi dzień kalendarzowej wiosny odbędzie się już trzecia edycja spotkania z polską modą niezależną właśnie pod hasłem #WIOSNA. W ramach Slow Fashion zaprezentuje się niemal 200 polskich projektantów odzieży, biżuterii i dodatków, którym bliska jest myśl “slow”.

Targi Slow Fashion

- Wybieraj z głową i wiedz, co na sobie nosisz – to hasło przewodnie hasło Targów Slow Fashion od samego początku. Od tego czasu do dziś w ciągu niespełna 12 miesięcy projekt ten zyskał ogromną popularność i stał się jednym z najważniejszych wydarzeń polskiej mody. Selekcja wystawców według unikalnego połączenia mody popularnej i awangardy, krótkich autorskich serii i racjonalnego podejścia do produkcji odzieży to wyróżnik Slow Fashion. Nadchodząca odsłona ponownie zagości na Stadionie Narodowym, tym razem w najbardziej prestiżowej z jego przestrzeni, tzw. Galerii Głównej. Hasło #WIOSNA i nieprzypadkowo wybrana data targów mają za zadanie podkreślać formułę świeżości, młodości i nowych odkryć, jakie niesie ze sobą polska moda.

Czego można się spodziewać po trzeciej edycji Targów Slow Fashion? Pojawi się na nich niemal 200 marek odzieżowych, biżuteryjnych i innych oferujących rozmaite dodatki. Strefa sprzedażowa zostanie podzielona na sekcje: Casual, Elegance, Street, Kids, a przed Stadionem ustawią się foodtrucki Żarcia Na Kółkach ze zdrowym i ciekawym menu.

Zapewnione zostaną mobilne punkty płatności kartą, strefa chill wypełniona muzyką i atrakcje dla najmłodszych fanów mody w bezpłatnej Strefie Zabaw i Warsztatów dla dzieci.

Targi Slow Fashion

Ambasadorką Targów Slow Fashion została zjawiskowa artystka, piosenkarka, prywatnie młoda mama, która już wkrótce wyda książkę dla dzieci - Ifi Ude, swoim wizerunkiem będzie wzmacniać komunikację trendu 'slow' w Polsce i promować lokalne wybory w codziennym życiu.

Dodatkowo, Slow Fashion podjęło ponowną współpracę z Fundacją Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada. Kupując bilet wstępu, każdy z odwiedzających przekazuje w jego ramach cegiełkę wsparcia na cele statutowe tej organizacji. Tym samym Slow Fashion podkreśla przekonanie o tym, jak ważne są zakupy z czystym sumieniem. Ambasadorka La Strady - aktorka Anna Cieślak, również aktywnie angażuje się w kooperację z projektem. Wspólne działania Slow Fashion i La Strady mają na celu propagowanie przekonania, że dobrze i modnie można ubrać się u rodzimych projektantów, nie narażając się na wielkie nakłady finansowe i wspierając lokalną produkcję odzieży.

To idee bliskie również nam. VU MAG postanowił więc wesprzeć projekt i objął swoim patronatem wiosenne Targi Slow Fashion. Zapraszamy!

Wiosenna edycja Targów Slow Fashion:

Data: 21 i 22 marca 2014 r.

Miejsce: Stadion Narodowy w Warszawie

Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00

Na miejscu bankomat, płatności kartą i bezpieczne strefy wi-fi

Bilety: 10 zł / 2 dni (dzieci i młodzież do lat 16 - wstęp bezpłatny)

Targi Slow Fashion

Więcej informacji znajdziesz na profilu

Slow Fashion na Facebooku.

Tematy:

Nieprawidłowy email