Tara Lynn i cała prawda o modelkach plus size

Czy modelka plus size może liczyć na kampanię reklamową luksusowego domu mody? Czy duże może być piękne i co w kobiecie puszystej widzą fotografowie? Na pytania w najnowszym ELLE Spain odpowiada Tara Lynn.

ELLE SPAIN

– Trudno jest zaprojektować piękne ubranie dla kobiety w rozmiarze XXL– mówi Tara Lynn w najnowszym numerze hiszpańskiego ELLE i dodaje:

– Im więcej tłuszczu masz na swoim ciele, tym bardziej staje się ono niepowtarzalne. Trudno jest wtedy zaprojektować jedno ubranie, które pasowałoby do nas wszystkich. Chciałabym, aby moda w dużych rozmiarach była bardziej zróżnicowana, lepsza, ciekawsza. Tego wciąż mi brakuje.

ELLE SPAIN

Tara Lynn – jedna z najsławniejszych modelek plus size – stwierdza również, że nie ma najmniejszego sensu, by modelka XXL reklamowała ubrania dla szczupłych kobiet.

– To jest genialnie wymyślone, że chude modelki reklamują ubrania dla szczupłych – wyznaje. – Jednak niezależnie od tego w jakim kierunku idzie światowa moda, my też jesteśmy piękne! Reprezentujemy piękno! Mamy spore możliwości. Są perfumy, kosmetyki. Nie musimy ograniczać się do reklamowania ubrań i dopasowywać do wymogów reklamy realizowanej dla luksusowego domu mody.

ELLE SPAIN

Wygląda na to, że Tara Lynn pogodziła się z faktem, że w najbliższym czasie nie może liczyć na kontrakt reklamowy z takimi markami jak Chanel, Saint Laurent czy Givenchy. Jednocześnie nie rezygnuje z mody. Trzy lata temu świat zachwycił się okładką ELLE France, którego bohaterką była właśnie ona. To wówczas Tara Lynn zdobyła przydomek The Body.

Tara Lynn na okładce ELLE FRANCE

Dwukrotnie pojawiała się na okładce francuskiego ELLE, a także na okładce Vogue Italia. Reklamowała kostiumy kąpielowe dla sieci H&M. W tej roli wypadła naprawdę rewelacyjnie. Już dawno przestała wstydzić się swojego ciała.

– Dojrzewając, zdajesz sobie sprawę z tego, że nie musisz być taka sama jak twoi rówieśnicy – mówi. – Nie musisz patrzeć i myśleć tak jak każdy.

Choć rozsądek podpowiada Tarze Lynn, że wielki świat mody nie prędko będzie gotowy na reklamę z udziałem modelki XXL, serce wciąż ma nadzieję. Na co?

– Chciałabym zobaczyć kiedyś modelkę plus size na okładce amerykańskiego Vogue’a – wyznaje. – Zauważyłam, że to nie jest tak, że fotografowie chcą z nami pracować, by zrobić szum wokół siebie, ale dlatego, że naprawdę fascynują ich nasze ciała – dodaje.

ELLE SPAIN

CZY TY RÓWNIEŻ CZEKASZ NA AMERYKAŃSKIEGO VOGUE'A Z MODELKĄ PLUS SIZE NA OKŁADCE?

Zdjęcia Tary Lynn do grudniowego wydania magazynu ELLE Spain wykonał Xavi Gordo, a stylizację przygotowała Immaculada Jimenez. Za make up odpowiadał David Carreiro.

Tematy:

Nieprawidłowy email