Tamas Kiraly zamordowany!

Tamas Kiraly – znany węgierski projektant mody został zamordowany – poinformowała we wtorek węgierska agencja prasowa MTI.

www.behance.net - Krisztián Éder

Ciało projektanta znaleziono w niedzielę wieczorem w jego mieszkaniu w centrum Budapesztu. Na stronie internetowej węgierskiej policji opublikowano oświadczenie, z którego wynika, że policja rozpoczęła śledztwo w sprawie morderstwa 60-letniego Tamasa Kiraly’ego.

Według doniesień węgierskiej prasy, projektant został uduszony jedwabnym szalem. Jednak policja nie podała jeszcze oficjalnych wyników śledztwa.

Tamas Kiraly to jeden z najbardziej znanych węgierskich projektantów mody.

Almási J. Csaba - oficjalny funpage Tamasa Kiraly'ego

Międzynarodową sławę zyskał w 1980 roku. Była to niezwykła sytuacja, biorąc pod uwagę to, że Tamas Kiraly tworzył swoje dzieła za żelazną kurtyną.

Almási J. Csaba - oficjalny funpage Tamasa Kiraly'ego

W ciągu swojej wieloletniej kariery współpracował z takimi nazwiskami modowej pierwszej ligi jak: Vivienne Westwood i Jean-Paul Gaultier, którzy chętnie promowali jego kreacje wśród zachodnioeuropejskiej klienteli.

Almási J. Csaba - oficjalny funpage Tamasa Kiraly'ego

Kreacje Tamasa Kiraly’ego niejednokrotnie pojawiały się w sesjach modowych największych magazynów: Vogue, Der Spiegel czy Stern.

Hipnotic Fashion - Oficjalny funpage Tamasa Kiraly'ego

Tamasa Kiraly’ego ceniono za niebanalny i trudny styl, a jego spektakularne kreacje tworzone były z użyciem takich niekonwencjonalnych materiałów, jak drewno czy metal.

Oficjalny funpage Tamasa Kiraly'ego

Tematy:

Nieprawidłowy email