Świąteczna sesja Johna Galliano i Kate Moss w Vogue UK

John Galliano, Kate Moss i obiektyw Tima Walkera, czyli grudniowy prezent dla czytelników Vogue UK.

John Galliano i Kate Moss w sesji Tima Walkera / Vogue UK

Kim jest ta niezwykła para, którą łączy niewidzialna nić porozumienia i emocji? To John Galliano i jego wieloletnia przyjaciółka Kate Moss, których możesz oglądać w grudniowym numerze brytyjskiego Vogue’a.

Dzięki zdjęciom, których autorem jest niezastąpiony Tim Walker, John Galliano i Kate Moss przenoszą się w czasie i przestrzeni. Oto stają się bohaterami historii z odległej przeszłości. Jej akcja dzieje się w czasach międzywojnia, a pomysł na sesję zrodził się w głowie projektantka, który zauroczył się legendarnymi gwiazdami rosyjskiego baletu.

– Cały dialog rozpoczął się ze stylistką Kate Phelan. Obrazy Rudolfa Valentino i jego żony Natachy Rambovej przeleciały przez cyberprzestrzeń, podążając za Pavlovą – tak swoją wizję opisuje John Galliano na łamach grudniowego Vogue UK.

Projektant był nie tylko pomysłodawcą i modelem, ale też osobiście wybrał Kate Moss na swoją partnerkę.

John Galliano i Kate Moss w sesji Tima Walkera / Vogue UK

– Kate jest tak samo muzą jak i kreatorką – wyjaśnia w tekście. – Ona rozumie siłę mody, jej język i magię. Opowiedziałem jej anegdotę o Oldze Khokhlovej, pierwszej żonie Picasso i jej magnetycznej, ogromnej sile. Wizja jej, grającej w rosyjską ruletkę nożem stołowym, którym z prędkością staccato, beztrosko trafia między swoje palce, patrząc przed siebie. Przechyla głowę do tyłu, do takiego momentu, że czuje się dobrze. Jej każdy mięsień pracuje, przewiduje, żyje, czuje i oddycha Olgą. Olga Khokhlova! Boję się zamrugać, bo wiem, co się stanie później, a nie chcę niczego przeoczyć. Ona jest Olgą. Moją Olgą.

John Galliano i Kate Moss w sesji Tima Walkera / Vogue UK

Zanim John Galliano, Kate Moss i Tim Walker przenieśli się do czasów Olgi Khokhlovej, długo rozmawiali o wspólnych pasjach i miłości do kina Davida Leana.

Sesja inspirowana rosyjskim baletem i twórczością Malcolna McLarena to nie tylko piękne zdjęcia, ale również świetnie dobrane stroje z kolekcji m.in.: Isabel Marant, Lanvin czy Balmain. W sesji pojawia się również wiele kreacji vintage, które idealnie skomponowały się z najnowszymi projektami słynnych kreatorów mody.

John Galliano i Kate Moss w sesji Tima Walkera / Vogue UK

Warto zajrzeć do brytyjskiego Vogue’a i nie tylko przyjrzeć się uważnie magicznym zdjęciom Tima Walkera, ale również poznać treść poetyckiego felietonu Johna Galliano.

– Kiedy zapytałam Johna czy mógłby napisać kilka słów, które opisywałyby całą sesję, nie spodziewałam się, że tekst będzie tak barwny i żywy – wspomina Alexandra Shulman - redaktor naczelna Vogue UK. – Słowa, które docierały do mnie w kolejnych mailach są dowodem na to, jak wielkim erudytą jest John Galliano.

Tematy:

Nieprawidłowy email