Suknie księżnej Diany na sprzedaż

Już 19 marca rusza aukcja z dziesięcioma sukniami księżnej Diany. Kolekcja sukienek została przekazana na cele charytatywne jeszcze przez samą Dianę na kilka miesięcy przed jej śmiercią w 1997 roku.

BullsPress

Księżna Diana była jedną z najczęściej fotografowanych postaci XX wieku. Jej styl był uwielbiany i podziwiany na całym świecie. Księżna momentalnie stała się ikoną stylu. Prezentowana na aukcji kolekcja dziesięciu sukienek składa się z sukien balowych, wizytowych i koktajlowych, które Diana zakładała przy okazji wizyt zagranicznych, oficjalnych wystąpień, gali, premier filmowych czy uroczystych kolacji. Wśród sukienek znajdziemy kreacje z lat 1981-1996 takich projektantów jak Zandra Rhodes, Catherine Walker oraz Bruce Oldfield. Wartość jednej sukienki waha się miedzy 20 tys. a 200 tys. funtów.

Licytacja sukien księżnej Diany odbędzie się 19 marca w Londynie. Zainteresowani mogą składać oferty osobiście, telefonicznie lub na stronie internetowej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Kerry Taylor Auctions.

Suknie można oglądać pod adresem:

249-253 Long Lane, Bermondsey, London, SE1 4PR

Zobacz również:

Gucci Jesień Zima 2013/2014 - podoba Wam się?

Kerry Taylor Auctions

Na aukcji pojawi się słynna suknia z zielonego aksamitu projektu Victora Edelsteina, w której księżna tańczyła z Johnem Travoltą podczas kolacji w Białym Domu w 1985 roku. Pierwotnie sukienka została sprzedana za 222 tys. dolarów.

Kerry Taylor Auctions

Suknia wykonana z zielonych cekinów została zaprojektowana przez Catherine Walker. Diana miała ją na sobie podczas oficjalnej wizyty w Austrii w 1989 roku.

Kerry Taylor Auctions

Bogato zdobiona, delikatnie różowa sukienka oraz pasujące bolerko zostały wykonane z jedwabiu. Diana miała na sobie projekt Catherine Walker podczas oficjalnej wizyty w Indiach w 1992 roku.

Kerry Taylor Auctions

Kolejna kreacja projektu Catherine Walker to bordowa suknia z aksamitu z licznymi haftami. Księżna miała ją na sobie podczas oficjalnej wizyty w Korei w 1992 roku oraz na premierze filmu Stalowe Magnolie w 1990 roku.

Kerry Taylor Auctions

Szyfonową suknię Zandry Rhodes Diana wybrała na imprezę w Londynie w 1987 roku.

Tematy:

Polecamy także:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

~Imienniczka Księżnej : Pojawiła się chyba mała nieścisłość. Suknia z zielonego aksamitu - z pierwszego zdjęcia - raczej nie jest tą, którą Księżna Diana miała na sobie podczas wizyty w Białym Domu w 1985 i tańca z Johnem Travoltą... To była czarna suknia z dekoltem w kształcie litery "V".
http://wiadomosci.wp.pl
24 mar 13 18:20 | ocena: 100%
Liczba głosów:2
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Nieprawidłowy email