Suknia ślubna księżnej Kate jest plagiatem?

Kilka lat temu, a dokładnie 29 kwietnia 2011 r. świat żył ślubem księżnej Kate i księcia Williama. Oczy wszystkich zwrócone były również na przepiękną suknię Middleton zaprojektowaną przez Sarah Burton z domu mody Alexander McQueen. Teraz projektantka mody ślubnej Christine Kendall postanowiła oskarżyć Alexandra McQueena o plagiat. Co na to brytyjska marka?

Foto: Getty Images

Elegancka i dopracowana w każdym szczególe suknia ślubna Kate Middleton wyszła spod ręki Sarah Burton z domu mody Alexander McQueen. Według Christine Kendall, projektantki sukien ślubnych, projekt Kane został zainspirowany jej rysunkami. Kendall oskarżyła markę Alexander McQueen o plagiat i wniosła pozew do sądu.

Foto: Getty Images Księżna Kate

Alexander McQueen odniósł się do zarzutów projektantki, tłumacząc, że Christine Kendall pierwszy raz zarzuciła kradzież sukni rok po ślubie książęcej pary. Wtedy McQueen zbagatelizował sprawę, gdyż uznał, że są to bzdury wyssane z palca. Sarah Burton nie znała projektantki Christine Kendall oraz nigdy nie widziała jej projektów. Pierwszy raz usłyszała o Kendall, gdy ta oskarżyła ją o plagiat.

Foto: Getty Images Sarah Burton

Całej sprawie przyjrzy się sąd, natomiast niewykluczone, że Christine Kendall chce w ten sposób zwrócić na siebie uwagę świata mody.

Tematy:

Nieprawidłowy email