Stylowy David Bowie

Magazyn BBC History wybrał Davida Bowie najbardziej stylowym Brytyjczykiem w historii. Artysta to ikona brytyjskiej sceny muzycznej i bez wątpienia autor jednych z najbardziej spektakularnych wizerunków scenicznych.

Getty Images

Do takiego wyboru w szczególności przyczynił się niebywały sukces wystawy w londyńskim Victoria & Albert Museum, której bohaterem stał się David Bowie i jego wszystkie ekscentryczne wcielenia. Retrospektywa była najlepiej sprzedającą się ekspozycją w historii muzeum.

Wyboru dokonało jury złożone z najważniejszych brytyjskich kuratorów, ekspertów mody i historyków. Grono było niemal w całości zgodne – to David Bowie zasługuje na miano najlepiej ubranego Brytyjczyka.

Getty Images

- David Bowie otrzymał wiele wyróżnień podczas swojej spektakularnej kariery, jednak żadna z nich nie dorównuje wygranej w rankingu najbardziej stylowych Brytyjczyków – powiedział redaktor BBC History, Rob Attar.

Bowie pokonał wszystkie najważniejsze osobowości w historii Wielkiej Brytami – króla, dwie królowe oraz najważniejszych polityków. To właśnie on miał największy wpływ na kształt mody na przełomie XX i XXI wieku, nie tylko na Wyspach, lecz na całym świecie.

Tematy:

Nieprawidłowy email