Steven Meisel zrobi zdjęcia do kalendarza Pirelli

Steven Meisel, ultrautalentowany fotograf, który od lat współpracuje z Dolce&Gabbana i Vogue został zaproszony do współpracy przy kolejnej edycji kalendarza Pirelli. Nareszcie!

Kalendarz Pirelli 2013

W ubiegłym roku minęło 50 lat odkąd wydawany jest kalendarz Pirelli. Jubileuszowa edycja wypełniona była zdjęciami Helmuta Newtona, zrobionymi w 1968 roku. Kalendarz na 2015 będzie jak najbardziej aktualny – zdjęcia do niego zrobi Steven Meisel. Włoski fotograf regularnie współpracuje z włoskim Vogue’iem, Dolce & Gabbana, Pradą, Valentino i Balenciagą.

Steven Meisel fot. East News

Meisel słynie z zamiłowania do kontrowersyjnych tematów. Sesja przedstawiająca ofiary przemocy domowej dla włoskiego Vogue’a jest już legendarna. To on odgrywał kluczową rolę w stworzeniu „The Black Issue” – pierwszego mainestreamowego magazynu wyłącznie z czarnymi modelkami.

Dziwi nas fakt, że do tej pory Meisel nie dostąpił zaszczytu fotografowania pięknych kobiet do kalendarza Pirelli. Ale możemy mieć pewność, że modelki, które wybierze i motyw przewodni, jaki wymyśli będą spektakularne.

Tematy:

Nieprawidłowy email