Śluz zastąpi lycrę?

Śluzica - prehistoryczne zwierze morskie wyglądem przypominające węgorza - według naukowców ma potencjał, który może zostać wykorzystany w produkcji materiałów.

URB Clothing

Śluzica żyje na dnie oceanów żywiąc się tuszą wielorybów. Ich ciało jest pokryte lepkim śluzem, którego ilość drastycznie wzrasta w momencie zagrożenia. Naukowcy zauważyli w nim potencjał, który można wykorzystać w produkcji materiałów. Śluz po wyschnięciu przypomina jedwabną i lekko rozciągliwą substancję. Te właściwości mogą się okazać doskonałe w produkcji lycry z której powstają takie produkty jak rajstopy czy legginsy.

materiały prasowe

Moda coraz częściej poszukuje alternatywnych form produkcji materiałów. Firmy eksperymentują z różnego rodzaju nowymi technologiami. Nowe rozwiązania, tak jak w przypadku śluzu, mogą niektórych obrzydzać. Nie od dzisiaj jednak wiemy, że pokonywanie nowych barier wymaga dużej otwartości umysłu na nowe pomysły. Zarówno projektantów jak i konsumentów.

Najnowsze technologie pozwoliły na wyprodukowanie wielu zaskakujących materiałów. W najnowszych kolekcjach projektantów znajdziemy między innymi materiał wykonany z przetworzonych butelek plastikowych marki Auria, wodoodporny materiał wykonany z Teflonu projektanta Christophera Raeburn, kreacje wydrukowane za pomocą drukarki 3D które znalazły się w kolekcjach Irisa van Herpena czy Petera Pilotto oraz jeansy Wranglera wspomagających odchudzanie i redukcję cellulitu. W obliczu tych wszystkich rozwiązań, ślina morskiego zwierzęcia zdaje się być czymś zupełnie normalnym…

Tematy:

Nieprawidłowy email