Sesja kostiumów kąpielowych plus size w australijskim Cosmopolitan

Jest plaża, są palmy i lazurowe morze. Jest także modelka w pięknych kostiumach kąpielowych. Jednak ta sesja różni się od widoków, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Zamiast wklęsłego brzucha i patyczkowatych nóg, na zdjęciach widzimy kobiece kształty, które należą do modelki plus size. I wiecie co? Bree Warren wypadła niezwykle seksownie!

Cosmopolitan Australia

Wydawało się, że modelki o kobiecych kształtach już na zawsze pozostają w cieniu swoich ekstremalnie chudych koleżanek, prezentujących high-fashion. Tymczasem od mniej więcej roku na rynku modowym trwa dość nietypowy do tej pory trend na promowanie rozmiaru XL i modelek plus size. Cieszy mnie fakt, że temat ten wciąż jest żywy, a projektanci i wydawcy modowych czasopism otwierają drzwi swoich królestw także dla modelek plus size. W tym tygodniu pisałyśmy o pierwszej na łamach Vogue’a sesji bielizny z udziałem pań z okrągłymi kształtami. Duże zainteresowanie wywołała także kampania reklamowa bielizny Calvina Kleina, której twarzą została Myla Dalbesio – 27-letnia modelka o rozmiarze 42.

Idąc za ciosem, australijskie wydanie magazynu Cosmopolitan zrealizowało sesję strojów kąpielowych dla puszystych kobiet. Na słonecznych plażach Miami, Bree Warren prezentuje piękne, kolorowe i seksowne kostiumy przeznaczone dla pań o nieco bardziej krągłych kształtach. W tej sesji modelka udowadnia, że nie tylko ekstremalnie szczupłe kobiety mogą dobrze prezentować się na plaży.

To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe, dzisiaj przechodzi do porządku dziennego. Mowa o sesjach zdjęciowych z udziałem modelek o normalnych, kobiecych kształtach. To zjawisko zmienia nie tylko świat mody, ale ma szansę znormalizować panujący kanon piękna (ekstremalnie chudego) kobiecego ciała.

Cosmopolitan Australia
Cosmopolitan Australia
Cosmopolitan Australia
Cosmopolitan Australia

Tematy:

Nieprawidłowy email